OĞUZ DİZER: KARABASAN!

Günlerim ve gecelerim ülkem genel vasatisi paralelinde, pek keyifli değildi zaten son yıllarda ama dün gece sahurda karşılaştığım karabasan, tamamen yer ile yeksan etti uyku düzenimi… Her haber kanalında, her ekranda dur durak bilmeden anlatan asrın lideri, sahur vaktinde de yine ekran mesaisindeydi ! Seher vakti acaba bu karabasan mıydı, neydi ya Rabbi? İmsak vaktine kadar da, seslenişini muhtarlara iletti ve yapmaları gerekeni de tenbihledi… O tenbihle birlikte benim uykum da gitti, tabii… 15 senedir katlanmak zorunda olduğum yetmezmiş gibi, Ünal Aysal pastası çileği gibi, şimdi de her halükar ve zamanda seyir sürprizi geldi? Üzerine de muhterem kayınvalidemin Borcam’ı , “Bor” cehaleti olarak kayıtlara geçti! Zavallı Türkiye…
Aslında Galatasaray şampiyon olmuş, Dursun akut problemlerinden kulübüm kurtulmuş. Üzerine de doğru insan ve dürüst Başkan profili Mustafa Cengiz koltuğunu pekiştirmiş. Galatasaray genel kurul üyeleri sadece camiaya değil, Türkiye’ye muhteşem bir etik dersi vermiş. Başka? İzmir marşı ve Mustafa Kemal Atatürk aşığı Ali Koç  20 yıllık üstelik asrın lideri destekli armadayı koltuğundan indirip, Fenerbahçe başkanlığına seçilmiş. Fenerbahçe genel kurulu da vatanımıza muhteşem  mesaj verip, geleceğe dönük aydınlık ümitleri pekiştirmiş. Muharrem İnce olağanüstü performansıyla, neslime dönük ümitlerimi yeşertmişken, bu karabasan  neden ?
İnsanların böylesi külliyen aptal yerine konduğu bir iktidar modelinden, bıktım artık o yüzden! Tahammül sınırlarım zorlanıyor, zaten arızalı sinir sistemim fena halde alarm veriyor. Ne kadar zor işmiş akut salaklık hamileri ve egosuyla ortalığı güden, kibirli lider modeline tahammül etmek !
Allah yar ve yardımcımız olsun inşallah… Amin 🙏

 

Oğuz Dizer

The following two tabs change content below.

Oğuz Dizer

Latest posts by Oğuz Dizer (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir