OĞUZ DİZER: SARAYDAKİ FELAKET!

Evet Saray’da bir kronik felaket var fakat aspirinle  ötelenmeye çalışılan bir felaket! Tedavi usulleri belli ama Saray’ın tedavi edilmesini değil, berhava edilmesini tercih eden bir ilkel yapı, yobaz yönetim ve zihniyet var ortada. Riyaseti ele geçirenlerce, emanete hıyanet ermenin kitabı yazılıyor kitabı… Ciltlerce hem de!
29 Eylül’de ‘Revize bütçe tasarısı ve gerekçeleri’ hakkında bir olağan üstü genel kurul yapılacak Saray mutfağında! 20 yılı aşkın süredir hep olduğu gibi bir geçici ve oyalayıcı pansuman arayışı, eveleme geveleme kandırmacası yani. Kesin çözüm, tedavi ve ameliyat yine öngörülmüyor. Habis yapının geçici uyutulmasından acaba kim ne medet umuyor ?
Saray’da şu an itibarıyla öngörülen açık, yazıyla ‘ikiyüzaltmışiki’ milyon, rakamla da -262-milyon Türk Lirası ! Ve bu korkunç kara dediğin oluşmasının en büyük müsebbibi de, tefeci değerlerindeki faiz ve delicesine artan kur farkları, Başkan ve yönetici olarak tanımlanan zatları! Faiz ve kur zararları korkunç farkı -167- milyon Türk lirası.
Saray merkezi gelirlerinde dahi 0,7 milyon liralık düşüş var. Futbol okulları dışında da kâr eden tek bir şube dahi yok. Üstelik bu yapının içinde futbol takımı da yok ! Kur farkları nedeniyle Florya’da senelerdir yatanlar dahil, lüzumsuzluklara ödenecek deli para da çok. Bu yapıdaki bir Saray’ın zararlarını revize edip kârlı hale gelmesi mümkün mü? Değil!
Galatasaray neden bu hale geldi ve parasını, pulunu savurup, malını mülkünü yok edenlerce, perişan hale getirildi ? İndirgen ve bindirgenler riyasetindeki 4X4 bir Türkiye fotoğrafı, sözde spor kültür ve eğitim saray versiyonu yapımını paylaşacağız burada, her fırsatta !
Devamı var yani…

Oğuz Dizer

The following two tabs change content below.

Oğuz Dizer

Latest posts by Oğuz Dizer (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir