EFSANE ŞARKILARIN ADAMI NİNO VARON’UN ”ŞARKI GİBİ ŞARKILAR”ALBÜMÜNE EFSANE SANATÇILARIN YORUMLARI…

70’li yılların Türk Pop müziğini şekillendiren en önemli prodüktörü Nino Varon, 50 yıl sonra yine prodüktör kimliğiyle ‘Şarkı Gibi Şarkılar’ adlı yeni albümüne imzasını attı.

Dergikolik olarak sizlere albüm ve Nino Varon ile ilgili efsane sanatçıların yorumlarını yayınlıyoruz…

ALBÜME DAİR…

SEZEN AKSU:

”Türkiye’ye prodüktörlük anlayışını getirmenin yanı sıra şarkılar da kazandıran, bu işin başındaki taşlardan biridir Nino.  Türk Pop müziği kendisine çok şey borçludur.”

NİLÜFER:

”15 yaşındaydım, bir çocuktum neredeyse. Beni bir ses yarışmasında keşfedip hayallerimi gerçekleştirdi. Bana ömür boyu sürecek bir mutluluğun kapılarını açan mucize adam Nino Varon. Minnettarım.”

ONUR METE:

”Hem bir salon beyefendisi hem çok eğlenceli olmak yaşanmışlık ister gördüğüm en hayat dolu adam.. Hem kalite dolu hem herkesi kucaklayan bir müzik adamı ve prodüktör olmak beyin ister gördüğüm en zehir akıllı.. Ve bu denklemi yönetebilmek işte en zoru hayranlık duyulacak bir ışık işçisi.. Sana saygım sevgim sonsuz. Ve dünyanın senden öğreneceği çok şey var. Adının yazdığı her proje güzeldir dopdoludur hiç duraklamadan varım dedim. Çünkü sen hepimizin “İyi ki Var”ısın, yanında adımın yazması gururumdur, teşekkürler canım Nino abim…”

FEDON:

”Eski değil eskimeyen 60 yıllık dostum, değerli müzik adamı, 60’lı yıllarda kurduğu orkestraya yalvarmama rağmen beni almayan, çok iyi bir kaleci olan, ben ise onun yedeği olup hiçbir zaman kaleye geçemeyen ve yıllar sonra hazırladığı bu muhteşem albümde bana da yer verdiği için (kıymetimi geç anladı  ) çok mutlu ve gururluyum. Bahsettiğim kişi, kalitesiyle, bilgisiyle, insanlığıyla ve de benim için çok ama çok ayrı bir yeri olan NİNO VARON’dan bahsediyorum. Bana bahşettiği bu onurlu görevi eksiksiz yerine getirdiğime inanıyor, teşekkür ediyor, yolu ve bahtı açık olsun diyorum. Evet Sevgili Nino’m başarı ve kalitenin asla tesadüf olmadığını gösterdin. Sevgiyle kal…” 
Yedek Kalecin

AKREP NALAN (NALAN AÇIN) :

”Sevgili Nino Varon’un bu albümünde yer almak ve eserlerinden birini yorumlamak benim için onurdur. Kendisi çok önemli bir müzik adamı hem de müthiş ressamdır. Kalpten sevgilerimi saygılarımı sunuyorum.”

MİYA (Ayça Z. Aydın) :

”Nino Varon’un geçmişten bugüne hayata geçirdiği yüzlerce şarkıdan, müzik hayatındaki saymakla bitmeyecek başarılarından bahsetmeye kalksam kelimeler yetmez sanırım.Samimi, gerçek, özenli, derin görebilen, aşkı en içten duygularıyla ifade edebilen çok değerli Nino abinin bu albümünde Miya’nın da sesi ve yorumu ile yer almasını istemesi benim için ne kadar gurur verici anlatmak mümkün değil. Bu albüm ile  onun unutulmaz eserlerinin yeniden yorumlanarak bir kez daha ölümsüzleşecek olması heyecanlandırıyor.Sizi iyi ki tanıdım ve sizi çok seviyorum.”

ZİYNET SALİ:

”Bir döneme; eserleri, müzik birikimleri ve prodüktörlüğü ile damgasını vuran müzik dünyamızın duayeni sevgili Nino Varon’a bu özel albümünde HASRET gibi önemli bir şarkısını yorumlama fırsatı verdiği için sonsuz teşekkürler ediyor, sağlıklı bir yaşam ve başarılar diliyorum.”

AŞİNA:

”Muhteşem şarkılar ve sanatçıların bir araya geldiği bu muhteşem albüm Nino Varon’un ne kadar önemli bir usta olduğunun tescilidir. 30 yıllık dostluğun pekiştiği bu albümde değerli büyüğüm Nino Varon ile çalışmaktan büyük mutluluk ve onur duydum.”

MURAT YENYIL:

”2011 yılında tamamen bir tesadüftür Kadıköy dolmuşunda tanışmamız, büyük usta Nino Varon ile… Ve bugün; muhakkak klasikler arasına gireceğine inandığım bu muhteşem albümünde yer almak ve bu heyecanı onunla birlikte yaşamak benim için büyük bir mutluluk ve onurdur.”

KAAN TANGÖZE:

”Nino Varon’un eline doğdum diyebilirim, kendisi çok yakın bir aile dostumuzdur. Gitarı ilk onda gördüm duydum. Yıllar sonra ilk bestelerimi yaptığımda herkesten önce o inandı bana. İlk Duman çalışmalarımızı plak şirketlerine götüren de kendisiydi. Şimdi bugün değerli müzik adamı Nino abimin bu kıymetli albümünde yer almaktan büyük gurur duyuyorum. En içten sevgi ve saygılarımla.”

EGE:

”Nino varon gibi bir efsane ile çalışmak. müzik tarihinde zamansız bir yolculuk yapmaya benziyor.”

AYHAN ÇAKAR:

”Nino bu projeyi hayata geçirmeyi planlamaya başladığında gözlerindeki ışık müziğe yeni başlamış genç bir müzisyenin gözündeki ışığa saygı duruşu yaptırır gibiydi. Bana “Ayhan sen de bu projede olmalısın” dediğinde “abi onca iyi solistin arasında benim ne işim var” dedim. O da bana “oğlum senin ruhun var ruhun dedi” (fena gazladı beni), “eyvallah” dedim ve şarkıyı ev ortamında, ticari kaygılardan olabildiğince uzak bir şekilde kaydettim. Yolun açık, gözünde gördüğüm ışık daim olsun Nino paşam.”

RECEP AKTUĞ:

”Çok eski dostum, Pop müzik dünyasının büyük ustalarından sevgili Nino Varon’un bu özel albümünde yer alabilmiş olmanın büyük gururunu taşıyorum. Sağlıkla, uzun yıllar çalışmak dileğiyle sevgili dostum.”

METİN ERSOY ADINA OĞLU EMİR ERSOY:

”Nino Abi’nin bu albümü, babamın yer aldığı son albüm olması nedeniyle ailemiz için bu albümü çok daha değerli kıldı. Stüdyoda o kadar keyifli vakit geçirdik ki… Hiç unutulmayacak bir gün daha eklendi o gün tarihe. Bu tip proje albümler yapmak hiç kolay değildir ve Nino Abi bu işi o kadar iyi yaptı ki… Albümde yer alan herkes Nino Varon’a gösterilmesi gereken vefayı ve saygıyı göstererek albüme destek oldular. Emeği geçen herkese teşekkür etmek gerekir. Tüm dinleyicilerin keyifle dinleyeceğine inanıyorum.”

The following two tabs change content below.

admin

Latest posts by admin (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir