ŞUBAT AYI GÖKYÜZÜ ve Kova Burcunda Yeni Ay

Bu ay çalışmalarınıza, projelerinize, gelecek planlarınıza ve ideallerinize daha idealist yaklaşabilirsiniz.

3 Şubat, Yay burcundaki Venüs- Koç Burcundaki Uranüs – Mars ile üçgen açıda olacak, sürpriz ilişkiler, harcamalar gündeminize gelebilir. Cinsellikte heves ve cazibe ile tahmin edilmeyen tanışmalar ve aşklar yaşayabilirsiniz. Ancak unutmayın Uranüsün olduğu yerde geçicilik vardır.  Uzun vadeye yayın ki beklentileriniz hüsran olmasın. Ani harcamalar önlenemez olabilir.

Mars- Pluto sert acısıyla fiziksel şiddet fazlasıyla görülür. Kendinizi ifade derken tartışmaların dozunu kaçırmayın, fevri, aceleci davranmayın. Bu zamanda karşılaştığınız herkes veya siz de  bu özellikleri gösterebilirsiniz.

4 Şubatta ilişkileri, değerleri anlatan güzeller güzeli Venüs, sağlam ilişkileri ve maddiyatı sağlama almak, gerçekçiliği ve denenmiş somutluğu önemseyen Oğlak Burcunda olacak. Sistemde Oğlak Burcu toplum tarafından onaylanan, gelenekselliği önemseyen ve uzun zamana yayılan işler ve  ilişkiler de güven duyar ve ister.

5 Şubat Kova YENİAYI, her ay bir yeni ay ve dolunay olur. Yeni ay, güneş ve ayın kavuşum halidir ve karanlık bir süreçtir. Yani Ay yanık durumdadır. Yeni bir başlangıç yapmak adına ayın gökyüzünde görülmesini bekleyin. En azından 4 gün sonrası gibi. Tabi hilal konumu en etkili olandır.

Kova yeniayı, satürn yöneticisinde olup, eski sistemleri yıkıp, yeniyi inşa etmek ister. Bu dönemde özgür hareket etme isteğimiz, sıradışılık, ekip, gruplarla çalışmak, yeni projelere başlamak, teknolojiyle ilgilenmek, satın almak, kitlelere hitap ederken, çalışırken bireyselliğini önemsemek, eski tabuları, yasakları yıkmak, A’dan Z’ye alternatif fikirleri dikkate almak olacaktır.

Sabit hava grubunda gerçekleşmesiyle, Merkür ile kavuşumuyla, fikirlerimiz, düşüncelerimiz, algımız yoğun çalışacak aynı zamanda isyankar enerjimiz de yükselecektir.

Alternatiflerinizi değerlendirin. Kova Burcunun 2. dekanı olmasıyla alınan karalar ve çalışmalar kalıcı olabilir.

Yeni ay Alnair sabit yıldızıyla kavuşumda, Merkür ve Jüpiter karakterinde olması nedeni ile astroloji, teknoloji ve bilim alanındaki gelişmeleri destekleyecek.

Jüpiter-Neptün sert acısını da dikkate almalısınız, inançlarınız, ideallerinizde tanıştığınız gurular ve hocalar ile  yanılgılar, aldanmalar, hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz.

Yeniay, Jüpitere olumlu bakacak ve yeni projelerinizde, adım at karşındaki destekleyecek diyecek. Yabancı ülkeler, eğitimler, astroloji, akademik çalışmalar, hukuksal konular, yaşam felsefeniz, umutlarınız, finansal konularınız ve gelecek adına planlarınızda destekleyici fikirler çok hızlı bir şeklide kendini ortaya koyacak.

An haritasında Terazi Burcunun yükselmesi ile eşitlik, adalet, uyum, ve denge kurmak konusunda sağlam ve gerçekçi olanı tercih ederken otoritenin baskısını üstünüzde hissedebilirsiniz.  Yeni ay an haritasında 5. evde olmasıyla Merkür kavuşumuyla zihinler aşırı yoğun, alternatiflerle çözümcü, görünür olacak ve yeniliklerinizi aşkla yapmak isteyebilirsiniz.

Mars-Uranüs kavuşumu – Ay Düğümleri ile T karede olacak.  Bu acı kalıbı yıpratıcı çalışır ve zorluklar vererek  yol ayrımları, kadersel seçimler verir.  Kontrol pek sizde olmaz, kadersel yaşanır. Ani bitişler, istemeyen sürpriz durumlar,  yaşanabilir, bu da olması gerektiği içindir.  Özellikle 11-15 şubat arası önemli tarihler. Risk almaktan kaçının ve güdülerinize yenilmeyin.

Artık Uranüs 6 marttan sonra  Boğa Burcuna girecek, İlişkiler, değerler, finansal konular ve yeteneklere daha farklı bakacağız.

Kova Burcundaki Yeni ayda, gelecek adına ideal ettiğiniz projeleriniz, hayalleriniz, umutlarınızı geçekleştirmenizi dilerim

Sağlıkta baldırlar, ayak bilekleri iskelet yapısı, kan dolaşımı , tansiyon ve varislere dikkat etmelisiniz.

Burçlara Etkisi..

Genel yorumlardır, bireysel haritalarda etki farklıdır. Bu yeni ayın etkisi ile başlangıçların kalıcı olma potansiyeli çok yüksek. Herkesin hayrına olmasını diliyorum…

KOÇ BURCU: Sosyal, ekip ve arkadaş çevrelerinde, yenilikler yaşayabilirler. Bu çevreden tanışacakları kişilerden destek alabilirler. Gelecek adına projeleri düşünebilir, planlayabilir ve dahil olabilirler. Uzaklar, medya basın, eğitim, yeni kurslar, uzaklardan gelen destekler konusunda güzel bir dönem.

Aile büyükleriniz ile ilgili sorumluluklar alabilirsiniz, kendi sağlığınıza da dikkat edin.

BOĞA BURCU: 10. eviniz mesleki kariyeriniz alanında  yeni terfiler, imzalar, teklifler yazışmalar, evraklar gündeminizi meşgul edecek. Eşten gelen, miras gibi ortak gelirler olabilir. Sosyal çevreniz, arkadaş gruplarınızda yanılgılar yaşayabilirsiniz. Hırsızlıklara ve kontrol dışı gelişen durumlar yaşayabilirsiniz. Arkanızdan gelişen düşmanca durumlar olabilir. Eğitim, basın yayın, uzaklar, yabancı ülkeler konusu gündeminize gelebilir ve bu konularda sorumlulukları verebilir.

İKİZLER BURCU: Uzaklar, yabancılar, kurslar, hukuksal, ticari , eğitim konularında yenilikler planlayabilirsiniz. Yaşam felsefeniz de fikirleriniz değişecek ve yenilenecektir. Eş, ortaklar ve yakın bulduğunuz arkadaşlarınızdan destek bulabilirsiniz. Kariyer konularınızda belirsizlikler olabilir. Aile büyükleriniz, ölüm, kredi konularınız zorlanmalar olabilir ve sorumluluklar almanız gerekebilir. Sosyal çevrenizde  fevrilikler ve ani hareketlerden kaçının.

YENGEÇ BURCU:  Eş ve ortaklı gelirler, kredi, miras, sigorta, eşin – ortağın kaynakları, maddi konularda yeni ve farklı yenilikler verebilir.  Bu konularda farklı bakış açıları ve alternatifler sizi destekleyecektir. Psikolojik ve kronik sorunlarınız var ise doktora gitmek, çözmek adına da girişimlerde bulunun.  Eş, ortaklıklarınız veya yakın arkadaşlıklarınız ile finansal konularda , sosyalliğinizde daha ciddi ve risk almayacak şekilde yaklaşabilirsiniz. Uzaklar, eğitimleriniz, hukuksal konularda, hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz.

ASLAN BURCU: Sizlerin 7. eviniz eş, evlilik, ortaklıklar alanınızda, hukuksal konularınızda yeni fikirler açık olun, destekleyici gelişmeler olabilir. Tatile gitmek, hobilerini, yaratıcılık konuları sahne sanat işleriniz var ise bu konulardaki girişimlerinizde yeniayda destekleyici olacaktır.

İş alanınız , iş arkadaşlarınız ve sağlık konusunda sorunlar verebilir, düşme, çarpmalara dikkat etmelisiniz. Özellikle beslenmenizde sağlıklı yiyecekleri tercih etmelisiniz. Başkalarının üzerinden gelen gelirler konusunda yanılgılara dikkat edin. Zihinsel gerginlikler, yolculuklarda aceleci olmanız durumunda ve fevri hareketler size zarar verebilir.

BAŞAK BURCU: Yeni ay sizlerin sağlık eviniz, günlük rutininiz, beslenme düzeniniz, iş -ini ve iş arkadaşlıklarınız alanında yenilikler farklı bakış açıları ve alternatifler ile sizi destekleyecek. Sağlıklı olmak adına bir diyet programına başlayabilirsiniz. Sağlık alanınız olması nedeniyle tansiyon, kan ve iskelet sorunlarınız ortaya çıkarsa alternatif çözümleri de yanında gelecektir. Ortaklı gelirler, başkalarının üzerinden gelen  her türlü finansal durumlar, eşin maddi konuları, ölüm , ameliyat konularında gerginlikler, aniden beklenmedik durumlar gelişebilir.

TERAZİ BURCU: Yeni ay sizlerin aşk, çocuklar, yaratıcılık alanınız, tasarımlar, dijital çalışmalar, spor, sahne, sanat alanınızda yeni bakış acısıyla girişimler verebilir. Farklı bir hobiye başlayabilirsiniz, çocuklarınızın kişisel gelişimiyle ilgili yeni planlarınız olabilir. Aile büyükleriniz, kökleriniz, bilinçaltınız, gayri menkul konularınız ile ilgili ciddi gerçekçi denenmiş olan bakış açısıyla ilgilenebilirsiniz. Sağlık konusunda belirsizlikler olursa ikinci kez doktora gitmek ve tahliller yaptırmakta fayda var. Eş ve yakın arkadaşlarınız, ortaklarınız, hukuksal işlerinizde  aniden gelişen kavga, tartışmalar şiddete dönüşmesin.

AKREP BURCU:  Ev, yuva, gayri  menkulleriniz, alım-satım bilinç altınızda, aile büyükleriniz ile ilgili konularda yeniay alternatifleri ile destekleyici başlangıçlarınız olacaktır. 

İş yeriniz, iş arkadaşlarınız ile ani gerginlikler yaşanabilir, fevrilikten kaçının derim. İş yeriniz, günlük rutininizde düşme, çarpmalara dikkat edin. Riskli yatırımlar, kumar ve borsa konularında riske girmeyin yanılgılar verebilir.

YAY BURCU: Yeni ay sizleri yakın çevreniz, kişisel gelişmeler, yakın yolculuklar, her türlü haberleşme, iletişim, akrabalar, kuzenler, reklam, ticari konular, zihinsel faaliyetler, medya-basın yayın, gelecek adına imzalarınız varda bu konularda başlangıçlarınızı destekleyecektir.

Genel sağlığınız ile ilgili sorunlar yaşasanız da Jüpiter’in olumlu desteği olacaktır. Aile içerisinde kendinizi ifade erken alıngan olabilirsiniz.  Maddi kaynaklarınız ile ilgili sorunlar yaşasanız da  aileden destek alabilirsiniz. Sosyal çevrenizde, hobiler, yaratıcılık, çocuklar ve aşk alanınızda ganiden gelişen durumlar ile gerginlikler yaşayabilirsiniz.

OĞLAK BURCU: Maddi kaynaklarınız, değerleriniz, yetenekleriniz ile ilgili konularınızda farklı girişimler kazancınızı etkileyecek ve destekleyecektir.

Aile büyükleriniz ile ilgili aniden gelişine durumlardan dolayı gergin olabilirsiniz. Aile ve büyükleriniz ile tartışmaların büyümesi sonucunda fevri davranışlardan, şiddetten uzak durun.

KOVA BURCU: Sizin burcunuzda yeni ay tamamen sizin kendiniz ile ilgili her konuda değişimleri verecektir. Dış görünüşü değiştirmek isteyebilirsiniz. Genel sağlığınız ile ilgili sorunları aşabilirsiniz.

Aile büyükleriniz ile ilgili hastaneler, kapalı alanlar ile ilgili konularınız yorucu geçebilir. Bu

alanlarda kontrol dışı gelişmeler yaşanabilir ve bu alanda kontrol sizin elinizde değildir.  Kendinizi yalnız hissedebilirsiniz, inzivaya çekilebilirsiniz, kendinizi çok yalnız hissedilirsiniz. Yakın çevreniz, kardeşler, eğitimler ve iletişim konularında ani gelişen gerginler yaşanabilir tartışmaların büyümesine izin vermeyin.

BALIK BURCU: Sizler arka planda hazırlık dönemindesiniz. İnziva yaşayın, sosyal yaşamdan uzaklaşın, kafanızı dinleyin, dua edin, meditasyon yapın, dinlenmek iyi gelecektir. Çok uzak ülkelere gidip de bulunduğunuz yerden uzaklaşıp da dinlenebilirsiniz. Bağımlılıklarınız var ise bunlardan kurtulmak adına doktora gidebilirsiniz, şifalanabilirsiniz, yeni şifa teknikleri deneyebilirsiniz, terapiler alabilirsiniz.  Bu konular sizi olumlu destekleyecektir.

Maddi konularınızda ani gelişen harcamalarınız olabilir. Aile ile çatışmalara dikkat etmelisiniz.  Sosyal çevrenizde grup arkadaşlarınız, gelecek ideallerinizde ciddi ve gerçekçi yaklaşımları dikkate alarak planlarınızı yapabilirsiniz.

9 Şubat Mars Ay Düğümleri ile T karede, bu sert açı yıpratıcıdır. Agresif ve gerginlikler beklenmeyen durumları verebilir. Marsın saldırganlık enerjisi devreye girebilir.  Ateşten gelen kazalara olabilir. Ay Düğümleri toplumsaldır, toplumsal alanda gerginlik, şiddet, fiziksel saldırlar yaşanabilir. Mars kan ve kastır bu konularda sağlık sorunları olabilir ve ameliyatlık durumlar gelişebilir.

Devamını daha sonraki yazımda okuyabilirsiniz…

Astroloji farkındalıktır.

Semra Yeşil Astroloji

semradanaci777@gmail.com

The following two tabs change content below.

Semra Danacı

Latest posts by Semra Danacı (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir