SEMRA YEŞİL DANACI: SEVGİLİLER GÜNÜ’nde Gökyüzü Kalitesi

Yaşamaz aşkı günübirlik, arar sevgide derinlik… Arar sevgide derinlik, edecek sana yarenlik…

Cemal Süreyya

İlişkiler Venüs Oğlak ile yere sağlam basan, gerçek ilişkiniz var ise resmiyet kazanabilir.Sadakat şart… Sadakat şart…. Özellikle toprak burçları Boğa-Başak-Oğlak olumlu etkiler alacaklar ilişkiler alanında.

Tüm burçlar için geçici hevesler yerine kalıcı, derinliği ve gerçekçiliği olan ilişkileri tercih etmeliler.

Venüs Oğlak ilişkisi geleneksel bilinen kurallar üzerinedir.

Sevgililer Günü’nün geçmişi, Milattan Sonra III. yüzyıla dayanmaktadır.  Roma’da Claudias, savaş nedeniyle Roma’daki tüm nişan ve evlilikleri kaldırır. Ancak Aziz Valentina ve Aziz Marius ile birlikte Claudias’un yasağına rağmen çiftleri gizlice evlendirmeye devam ettirir. Claudias bunu öğrenince bu iki din görevlisini cezlandırır ve döverek öldürtür. Aziz Valentina Milattan Sonra 270 yılının 14 Şubat’ında da Hıristiyan şehitliğine gömülür. O günden sonra Sevgililer Günü’nün kutlanmaya başlandığı söylenmektedir.

An Haritasına Göre; 

An haritasını  Güneş’in doğduğu ana (Sun Rissing)  göre aldım.

İlişkileri, cazibeyi, arzuları, sevgiyi anlatan Venüs Oğlak Burcunda. İvenüs, ilişkilerdeki arzuları ve istekleri,  sağlam, derine inen, tutkulu ve saygınlığın olması gerektiğini vurgulayacak. Sağlam bir ilişki gerçekçilik üzerine kurulmalı ve mantıklı olmalıdır. Düşüncelerinizi olduğundan fazla  da idealleştirebilirsiniz.

Venüs’ün, Satürn ile kavuşuma gitmesiyle, ilişkilerde mesafe, kurallar ve soğukluk yaratabilir. Bu kombinasyon, evlilik ve ilişki konusunda ciddiyet ve sağlamlık da verecektir. Hatta ilişkisi olanlar, bir adım ileriye taşıyabilirler. Resmi işlemler açısından da uygun bir açıdır. Ancak ilişkinin olumlu akması için disiplin, ciddiyet ve organize olmak gerekiyor.

İlişkilerde geçmişten gelen eski kişiler de gündeme gelecektir, eskiyi düşüncelerinizden atın. Mümkünse bırakın eski eskide kalsın, ilişkiniz iyi olsaydı zaten yollarınız ayrılmazdı. Bitti gitti olsun ve ileriye bakın. Eski partnere döndüğünüz de  bir süre sonra hiç bir şeyin değişmediğini eski sorunları tekrar yaşandığını göreceksiniz. Tutamayacağınız sözler vermeyin, düşüncelerdeki dağınıklık ve idealize nedeni ile sözlerinizde durmakta zorlanabilirsiniz.  Kibirli ve dar görüşlü olmak ilişkinizde hoşgörüsüzlük verebilir. Venüs Oğlak enerjisinin olumlu taraflarını kullanın, katı kurallar yerine derine inmeyi, gerçekleri ve hoşgörüyü tercih edin. Gerçeklerden ne kadar kaçarsanız hayal kırıklığınız o kadar büyük olacaktır.

Güneş kimlik ve canlılıktır, günün kalitesinde Güneş Kova burucunda bireysellik de önem kazanacaktır.  Güneş ve Ay iki ışıktır, hem birbirleriyle güzel açıları ve Jüpiter destekli olacak. Karşımızdaki kişilere kendimizi, ihtiyaçlarımızı ve duygularımızı ifade ederken Jüpiter’i iyimserliğinden destek alacağız.

Ay ihtiyaçlardır, ilişkilerde araştırmak, bilgi edinmek, dışa dönük olmak, neşeli, ve sosyallikle beraber, akıl, zeka iletişimi en önemli gerekli ihtiyacınız olduğunu göreceksiniz. Ancak duygusal ihtiyaçlarda iletişiminize dikkat etmelisiniz, abartmamalısınız. Ay’ın ikizler enerjisi ile entellektüel çevre veya kalabalıklarla beraber hareketli ve neşeli vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Yeme içme olarak abur-cuburlara fazla rağbet etmemelisiniz.

Bu güzel açıların yanında zorlu olanlarda var. Mars (libido, hareket prensibi) son derecede anaretik  konumda olması gerginlikleri barındıracaktır. Uranüs enerjisi ile şok, sürprizleri de getirecek. Kendinizi ifade ederken ani fevriliklerden, gerilimden,  tartışmalardan, kaçınmalısınız.  Öfkenizi, tutarsız davranışlarınızı kontrol etmelisiniz.  Aniden şiddete başvurabilirsiniz ya da siz şiddet uygulayabilirsiniz. Fiziksel yaralanmalara dikkat etmelisiniz. Beklemediğiniz durumlar karşısında kadersel seçimler yapmak zorunda kalabilirsiniz. Şimdiye kadar  alamadığınız inisiyatifleri aniden almaya kalkışabilirsiniz.

Akşama doğru Mars boğa burcuna girmiş olacak, daha ağır, kararlı ve somut olana yönelmek isteyecek, arzularda, aşkta, finansal konularda daha temkinli olmayı getirecek. Olumsuz kullanımı ise biriken öfke ile karşınızdaki partnere fiziksel olarak zarar verebilirsiniz.

Alacağınız hediyelerde kalıcılık da önem kazanacak.  Algınızın dağınıklığı ile bütçenizi sarsmayın.

GEÇMİŞTE 14 ŞUBAT İNANIŞLARI

_Romalılar döneminde kadınlar aşk mektupları yazar ve bunları bir vazoya koyarlardı. Erkeklerde mektupların üzerine isimlerini yazar, böylece aşklarını ilan ederlerdi.

_İngiltere’de tahtadan aşk kaşıkları yontulur ve üzerine kalpler, anahtarlar ve kilitler çizerlermiş. Yani sen kalbimin kilidini açtın 🙂

_İtalya’da kadınlar gün doğmadan kalkar ve pencereden bakılar, ilk geçen erkeğin  hayallerinin prensi olacağına inanırlarmış.

_Son zamanlarda ise sevgililer gününde radyoda, tv’de ilk duyulan kişinin ismi ile evleneceğine inanılıyormuş.

_Japonya’da sevgililer çikolata hediye veriyorlarmış.

Sevdiklerinizin kıymetini bir gün değil, her gün bilin…

Sevgiler 🙂

Şimdi açsam pencereyi beklesem
Sen gelsen
Olmaz ya hani geliversen
Hiç bir şey sormasan
Hiç bir şey söylemesen
Sussam
Sussan
Sussak.

Cemal Süreyya 

Astroloji farkındalıktır.   İnsanın iradesi her şeyden üstündür.

Semra Yeşil Danacı

semradanaci777@gmail.com


The following two tabs change content below.

Semra Danacı

Latest posts by Semra Danacı (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir