MERKÜR BALIK BURCUNDA RETRO

5 Mart ile 30 Mart  Balık burcunda
7 Haziran ile 2 Ağustos  Aslan -Yengeç burcunda
31 Ekim ile 22 Kasım Akrep burcunda

Merkür iletişim ile ilgili her şeyi kapsar. Kişinin kendisini ifade etmesi, yazmak, çizmek, iletişim ağları, hız, bilgi, veri aktarımı, nasıl düşündüğümüz, alınan kararlar şekli, imzalar, pazarlama, ticari konular, yazarlar, eğitimciler yolculuklar ve taşıtları gösterir. Bulunduğu burçların anlamına göre de kendini bu konularda ifade edecektir.

Retro ne demek? Merkür ve diğer gezegenlerin hızlarının yavaşlamasıdır. Acak biz dünyadan geri gidiyormuş gibi gözlemleriz. Yılda 3 kez Merkür Retrosu yaşanır ve anlamlarında aksamalar görülür.  Retro tekrar demektir.

Merkür Balık Burcu’nda doğasında dağınıktır ve kendini ifade etmekte zihnini toparlamakta zorlanacaktır. Sezgiler, telepatik, fantezi, hayal, imgeleme, sembolleme gücü yüksektir. Ve düşüncelerinde hiçlik vardır, susmayı, gizli saklı davranmayı, pasifliği tercih edecektir.

Merkür Retroya girdiğinde 29, aneretik derecede olacak, bu enerji yaşama karşı duran bir etki verir. Hem retro hem zorlu bir derece anlattığı konularda baya bir dağınık ve zorlu yaşanabilir. Düşünün yeni bir enerjiye geçmek isterken her şeyi geriye sarıyorsunuz. Düşüncelerinizde sınırsızlık olması gerektiği önemli olabilir ve gerçeklerden kaçmak eğimi yüksek olacaktır, bu nedenle başkalarını suçlama eğilimine girebilirsiniz. Feda ve kurban enerjisi ile kendinizi kötü hissedebilirsiniz. Pasiflik enerjisinin olmasıyla kabullenmediğiniz konularınızda kendinizden veya karşınızdakinden vazgeçmek eğilimi olabilir.  Merkür Balık Burcunda düşüncelerinizi, hayallerinizi ve konularınızı idealleştirmekten dolayı hayal kırıklıklarınızı başkalarına yükleme enerjinize dikkat edin. Bağımlılıklara daha fazla meyilli olabilirsiniz.

Ay balzamik derecede olduğu içinde eski konularınızı, düşüncelerinizi  kapatmak adına düşünce yolculuğunuz var bir ay boyunca.

Bu aksamalar hangi konularda ?

-Söylemiş olduğunuz düşüncelerinizi birden fazla tekrar edebilirsiniz.

-Zihin dağınık olacağı için alışveriş yapılması önerilmez.

-Yolculuklara çıkacaksanız, bilet, evrakları defalarca kontrol ediniz.

Telefon en çok olmak üzere, elektronik aletler almayı 40 gün kadar erteleyin.

-Evinizde bozulan elektronik aletleriniz her ne ise, mesela saç kurutucunuz, hemen atmayın retro bitiminden sonra hala çalışmıyorsa evinizde gereksiz yere saklamayın atın.

-Merkür veri aktarımıdır, öyleyse bilgisayarınız ile ilgili yedeklemeler yaparak bir tehlikeyi kontrol altına almış olursunuz.

-Merkür kitaplardır, kitaplarınızı düzenleyin.

Yeni olan hiç bir şeye başlamayın, cazip gelen konunun sorunlu olduğunu görürsünüz sonrasında.

-Bir imza konunuz var ise beklemenizi öneririm ya da illa yapacağım diyorsanız defalarca üstünden geçin.

-Geçmişten gelen eski arkadaşlar, sevgililer gündeme gelebilir, kimi dönmek isteyebilir ya da siz dönmek isteyebilirsiniz, kimisinden haber alabilirsiniz. Bu çok akıllıca olmayacaktır dağınık zihin ve retro ile. Geçmişi eski tarih sayfalarında bırakın .

-Bu dönem yeni bir ilişkiye de başlamayın, arkadaş kalarak tanıyın. Retrolarda gelenlerde kopukluk oluşur.

-Bu dönemde yaptırdığınız sağlık ve tahlil ile ilgili konularınızı 2 kez gözden geçirin.

-Geçmişte saklanan bilgiler alanlarınıza göre açığa çıkmak isteyecek ve belki de şimdiye kadar karışık saklanan bilgiler ile yüzleşerek herkes rahatlayacaktır.

-Retroların en güzel özelliği geçmişte yarım kalan her konunuza eğilin ve çözün, harika bir zamanlamadır.

-Vee bu dönemi akışa bırakın bir şeyleri kontrol etmeyin ve bol acılı filimler izleyin 🙂

-Sanatla ilgilenin sezgilerinizin ve yaratıcılığınızın tavan yaptığını göreceksiniz. Şahane eserler ortaya çıkarabilirsiniz. Bilim ile ilgilenenler ise keşifler yapabilir.

Retro Merkür,

Al dedi
Çocuklarını dedi
Çocuklarını istiyorsan dedi
Kendini dedi
Al kendini dedi
Git dedi
Nerde kalırsan kal dedi bana

Ben de kaynanamla kavga ettim
O yüzden
Dedi kaynanam dedi
Kızım bak dedi
Madem kocan öyle yapıyor dedi
Ne yaparsan yap kızım sen de dedi
Al kendini git dedi
Benim çekecek halim yok dedi 

Astroloji Farkındalıktır. İnsan iradesi her zorluğun altından kalkabilir.

Semra Yeşil Danacı

semradanaci777@gmail.com

The following two tabs change content below.

Semra Danacı

Latest posts by Semra Danacı (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir