SEMRA YEŞİL DANACI: Güneş Balık Burcu’nda…

Mart Ayı zihin dağınıklığı nedeniyle kabusunuz olmasın…

Şubat ayı biterken geçmişten kişiler, olaylar ile karşılaşmalar kadersel olacaktır. İlişkiler, finansal konular, ve sosyal ilişkilerde baskı, tutku, güç, kontrol ile önemli dönüşümler yaşanacak.

Güneş yaşamsal canlılıktır ve bir burçta 1 ay kalır. Bu süreçte Güneş Balık burçları olanların yaşamsal canlılığını artacaktır. Su elementi, soğukkanlı, dişil, soğuk ve değişken bir yapıya sahiptir.

Zodyak Sisteminin 12. burcu olup, tüm burçları tanıyabilir. Popüler Astrolojinin tam tersi olarak, merhametli, empati ve çok minnoş yumuşacık özellikleri olumlu taraflarıdır. Olumsuz tarafları ise tam tersi duygularından arındıkları için soğukkanlı, acımazsız, merhametten yoksun ve sezgileri yüksektir. Her şeyi idealleştiren, hayalleri, fantezileri yüksek kişilerdir. Bu nedenle Balık ve modern yöneticisi Neptün sinema ve fotoğrafçılık ile çok ilgilidir.  İdealleri gerçekleşmeyince hayal kırıklıkları da bunalımlara neden olur. Doğuştan sanatçılardır. Balık Burcu zamanları arınmak adına güçlü bir dönemdir.

Bu bir aylık dönemde herkesin natal haritasında Balık Burcu nereye düşüyorsa o alanın konularında aydınlanmalar yaşarsınız. Bunlar idealleriniz, hayalleriniz veya sanatsal yaratıcılığınız ve vizyonunuz olabilir.

Balık Burcu’nun kurban olma, kendini feda etme eğilimleri vardır. Kendinizi Balık alanlarınızda kurban etme eğilimine girmeyin Merkür ve Neptun etkileri, retrosu derken kafanız dağınık olabilir. Gerçeklerden kaçmaya, bağımlılıklar için  daha meyilli olunacak açılar da mevcut olacak.

Güneş- Merkür- Neptün Balık Burcunda sıvılar, sular ile ilgili sorunlar, yanılgılar verebilir.  Daha izole ve pasif olunacak bir dönem olacaktır. Gizli, saklı sırlarınız, bilinçaltı, mistik, ruhsal konular, inziva, izole olma enerjisi sarıp sarmalayacak.  Mesleği su ile ilgili olanların bu dönem bu tarz kazalarda daha dikkatli olmalılar. Çok fazla iyimserlik, alkol, anestezi, ilaç gibi konularda da keyfi olan durumlardan kaçınılmalıdır.

Aşkta kendinizi kurban ve feda etmeye meyilli olabilirsiniz…

Aşk çok güzeldi tadına bakamadım, sevdim ama sevilemedim çünkü o imkansızdı….

Münkünse bu 1 ay alışverişler yapmayın, karışık zihin sebebiyle aldatılabilirsiniz ya da siz aldatabilirsiniz, yanlış kararlar kabusunuz olmasın…

6 Martta değişimden sorumlu gök cismi Uranüs Boğa Burcu’nda, değerleriniz, yetenekleriniz, ilişkileriniz ve finansal kazanımlarınızda beklenmeyen durumlar yaşamınıza girecek 7 yıl boyunca. Haritalarınızdaki sabit Boğa alanınızda gösterdiğiniz dirençler kökten yıkıma uğrayacaktır.

4-5 Mart da Ay balzamik olacak. Bırakmak istediğiniz bağımlılıklardan kurtulma zamanıdır. Ve Balık Burcunda Mart da Yeni AY  var. Yeni Aylar karanlık zamanlardır. Bir şeylerin ölmesi ile yenilikler başlayacaktır. Yeniliklere başlamak adına  Ay’ın hilal konumuna gelmesini beklemelisiniz. Ancak Merkür Retrosu nedeniyle yeniliklere başlamayın, eski akışa devam edin.

14 Mart’ta kalp ve şeker hastalığı olanlar da sorunlar yükselebilir. Merkür’ün Retrosu ve Ay Düğümleri ile açıları geçmişte konuşulan konuların tekrarlarını yaşayabilir ve geçmişten gelen kişiler ile karşılaşmalar yaşayabilirsiniz.

Marsın- Satürn ile olumlu acısıyla daha stratejik ve disiplinli geçmişteki konularınızı ele alabilir, iradenizle başarabilirsiniz, Satürn desteği sizi organize edecektir. Ancak duygularınız ve mantığınız ile çatışmalar nedeniyle yanılgılar yaşanabilir. Tutamayacağınız sözler vermeyin. Alışverişlerinizi erteleyin Nisan Ayı’na..

20 Mart Pluto ve Mars olumlu acısıyla iradenizi  kullanmanız gereken konularınızda kendinizi daha güçlü hissedebilir ve hareket etmek istediğiniz konularda  kullanabilirsiniz.

21 Mart Terazi Burcunda Dolunay, ilişkiler, ortaklıklar, sanat, entelektüel çevreler- konular, hukuksal konularınız ile ilgili bir tamamlanma, sonuçlandırma dönemi yaşayabilirsiniz. Dolunayın yöneticisi Venüs Kova Burcunda Mars’a kare yapacak. İkili ilişkilerde çatışmalar, rekabet durumları yaşanabilir. Dolunay da  Satürn-Plutoya sert acılarıyla her türlü ilişkide öfke, kıskançlık, tutkudan meydana gelen zorlayıcı  durumlar yaşanabilir. Bu dolunay çatışmalı, psikolojik ve fiziksel şiddet de içerebilir.

24 Mart Merkür- Neptün kavuşumu ile aşırı hassas, sezgisel ve duyarlı olabilirsiniz. Düşüncelerinizde idealleriniz de aşırı olabilir. Geçmiş konuşmalara takılıp kalmayın.

25 Mart Merkür S (durağan konumunda) en tehlikeli olan bir zaman dilimi 3 gün. Keşke diyeceğiniz hatalar yapabilirsiniz..

26 Mart Venüs Balık Burcunda, ilişkilerde bağlılık, aşkın idealizi, gizli saklı ilişkiler, kaçamak, karşılıksız aşklara açık olunacak bir dönem.  Kendinizi aşka feda edebilirsiniz.

Divan şairi  Nafi “Zati” gönül sarayını ne güzel belirtmiş

-Yoluna canum revan itsem gere cana didüm

Yüzüme bin hışım ile bakdı did canun mı var?

-Ah sevgilim canımı kurban etmem gerek senin için.

-Sevgili, bin öfkeyle yüzüme baktı ve dedi ki;        

-Canın. Senin daha harcanmayan canın mı var?

Venüsyen konularda anilikler de yaşayabilirsiniz. Paranızı saklama isteğiniz olabilir. Finansal konularınızda  yaşanan belirsizlikler nedeniyle  alışveriş ve alım satımlarda dikkatli olmakta fayda vardır. Alışveriş yapmayın!!!

31 Mart Merkür düz hareketinr geçiyor. 16-17 Nisana kadar Merkür’ün gölgesi devam edebilir.

Mundan Astrolojisi’nde (ülkeler) okyanusları, denizleri, gizli örgütleri, siyasetçileri, casusları, huzur evlerini, yetimhaneleri, hapishaneleri, şifahaneleri, su ile ilgili meslekleri cankurtaran, dalgıçlar, itfaiyecileri, ülkemizdeki haklın acılarını dile getiremediği kısıtlandığı düşünceleri, film -sinema dünyasını ve yaratıcılık , fanteziler ile ilgili her türlü sanatı temsil eder.

Başkalarına karşılıksız yardım etmenin herkes için sağıltıcı bir enerji olarak çalışacaktır. Sokak hayvanlarına su ve yemek vermekte sizin sağlığınız açısından sağaltım ile koruyucudur.

Sağlık Astrolojisinde ise hormonlar, şeker, diyabet konuları ve  ayaklarınızla ilgili rahatsızlıklara  dikkat etmelisiniz.

Balık Burçları doğum gününüz kutlu olsun!…

Astroloji farkındalıktır. İnsanın iradesi her şeyin üstündedir.

Semra Yeşil Danacı

semradanaci777@gmail.com

The following two tabs change content below.

Semra Danacı

Latest posts by Semra Danacı (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir