“KADINA ÖNEM VEREN ANLAYIŞI İKTİDARA TAŞIYACAĞIZ”

Adalar  Belediye Başkan Adayı Erdem Gül, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” olan  bu günü, Adalı kadınlar ile geçiriyor…  Gül, eşi Aslı Işık Gül ile birlikte kadınlarla kahvaltıda buluştu.

Burgazadası Kültür ve Kalkınma Derneği’nin ev sahipliğinde, Antigoni Restaurant’ta yapılan kahvaltıya milletvekili Gülay Yedekçi ile CHP İlçe Başkanı Ercan Akpolat da eşlik etti.

Yedekçi, günün anlam ve önemini ifade eden bir konuşma da yaptı.

Ülkemizde kadınlar ve çocuklara yönelik şiddetin her geçen gün artarak devam ettiğine dikkat çeken Yedekçi, siyasi iktidarın kadına yönelik ayrımcı politikarını eleştirdi.

“Türkiye’yi aydınlık yarınlara çıkarmak için, kadına gerçekten önem veren siyasi anlayışı iktidara taşımalıyız” diyen Yedekçi, kadın dayanışmasını  daha da büyütmek gerektiğini vurguladı.

CHP milletvekili Gülay Yedekçi, “Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ‘ün çizdiği aydınlık yolda ilerleyen biz kadınlar varız, buradayız!” dedi.

Yedekçi’ nin adalı kadınlara bir mesajı da vardı:
Adalar Belediye Başkan Adayımız Erdem Gül’ün eşitlikçi anlayışına kadınlar olarak tam destek sunacağız.”

Burgazadası Kültür ve Kalkınma Derneği Başkanı Hıdır Uvaçin de yaptığı konuşmada ayrımcılık politikalarının son bulması için mücadeleyi büyütmek gerektiğini söyledi.

GÜL: KADINLAR KAZANACAK
8 Mart’ı  saygıyla anan Adalar Belediye Başkan Adayı Erdem Gül, kahvaltı masalarını tek tek ziyaret ederek, kadınlara kırmızı karanfiller verdi.

Gül, sosyal medya hesabından şu mesajı da paylaştı:
“Türkiye’nin üzerine çöken sisi ve karamsar bulutları dağıtmak zorundayız. Adalarımıza da bu sisin çökmesine izin vermeyeceğiz. Bu mücadelede en büyük güvencemiz, hayatı, umudu ve morali temsil eden kadınlarımızdır. Kadınlar kazanacak. Hep birlikte kazanacağız.”

The following two tabs change content below.

admin

Latest posts by admin (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir