Erdem Gül: “Daha insanca bir yaşam için var gücümüzle çalışacağız”

Sivil toplum örgütü temsilcileriyle buluşarak sorunlarını dinleyen CHP’nin Adalar Belediye Başkan Adayı Erdem Gül, Ülke ve Adalarımızın sorunları birbirinden bağımsız değil; Halkın daha insanca, daha özgür ve birlikte yaşaması için var gücümüzle çalışacağız. Ada halkının istemediği hiçbir şeyi yapmayacağız” dedi.

Aysel Kılıç
Adalar Belediye Başkan Adayı Erdem Gül, Adalar’daki sivil toplum örgütleri temsilcileriyle bir araya geldi. Büyükada Anadolu Kulübü’nde düzenlenen toplantıya CHP Ankara Milletvekili, PM Üyesi Tekin Bingöl, CHP Adalar İlçe Başkanı Ercan Akpolat ve partililer katıldı.
Toplantının moderatörlüğünü tiyatro sanatçısı Mehmet Esen yaptı. Esen, daha yaşanılır bir ada için herkese büyük görev ve sorumluluklar düştüğünü ifade etti. Esen, “Daha güzel bir ada için hepimiz elimizi taşın altına koyacağız. Çarkın sağlam bir dişlisi olmak için buradayım. Bu süreçten umutluyum. Bir arada olduğumuz müddetçe başaramayacağımız bir şey yok” dedi.
“Adalar İstanbul’un gözbebeğidir, koruyacağız” sözleriyle konuşmasına başlayan CHP’li Tekin Bingöl ise Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yönetilen belediyelerinin önemini ve güzelliğini anlattı:

“ADALAR’A ERDEM GÜL BAŞKAN OLACAK”
“İnsan, hayvan ve çevre dostu, sosyal demokrat bir belediyecilik anlayışımız var. Bu anlayışı ülke genelinde ve Adalarımızda sürdürmeye devam edeceğiz. 228 belediyemiz var ama bu belediyelerimizin sayısını arttırmalıyız. Bu nedenle 31 Mart Seçimleri ülkemiz için hayati önem taşıyor. İktidar partisi, hayatın her alanında ülkeyi bataklığa sürükledi. Bu gidişata dur demek için oyumuza sahip çıkmalıyız. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne Ekrem İmamoğlu, Adalarımıza da Erdem Gül başkan olacak. İstanbul’u biz alacağız!”
“ERDEM GÜL ADALARDA FARKINDALIK YARATACAK”
CHP Adalar İlçe Başkanı Ercan Akpolat da, Erdem Gül’ün hayata karşı duruşu, fikirleri ve yapacaklarıyla adalarda bir farkındalık yaratacağını söyledi ve ekledi: “Erdemli bir insan olan Sayın Erdem Gül’e parti olarak var gücümüzle destek veriyoruz ve bu seçimi kazanacağız.”
Açılış konuşmalarının ardından sivil toplum örgütü temsilcileri ile mimar ve mühendisler tek tek söz alarak Adalar’daki sorunları ve çözüm önerilerini dile getirdiler. İmar planları, siyasi iktidar eliyle betonlaştırılan Yassıada, fayton ve elektrikli motorlarla birlikte değerlendirilen ada içi ulaşım, ana karaya ulaşım güçlüğü, hayvan hakları, günü birlik ziyaretçilerin getirdiği temizlik yükü, Adalıların ücretsiz ve ya da ucuz girebileceği deniz ve plaj hakkı, kültür ve sanat faaliyetlerinin gerçekleştirileceği mekan ve her adaya donanımlı bir kütüphane yoksunluğu sıralanan sorunlar arasındaydı.
KATILIMCI YÖNETİM VURGUSU
Dünya Mirası Adalar, Demokrasi Meclisi, Arka Güverte’ den temsilciler, yaptıkları konuşmalarda demokrasi vurgusu yaparken, katılımcı bir yönetişim modeli taleplerini de dile getirdiler. Arka Güverte’ den Tolga Bektaş, “Erdem Gül’ün Belediye Başkanı Adayı olması bizim için umuttur. Hep birlikte çalışarak, birlikte yöneterek tüm bu sorunların üstesinden gelebiliriz” dedi.
GÜL: ADALILARLA BİRLİKTE SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ
Sorunları ve önerileri dinleyen Adalar Belediye Başkan Adayı Erdem Gül son sözü aldı.
Adaların zenginliklerini, çok kültürlülüğünü hatırlatan Erdem Gül, bu zenginlikleri yaşatmak için yola çıktıklarını söyledi. Fikir alışverişine, önerilere her zaman açık olduğunu dile getiren Gül, Adaların sorunlarını Adalılarla birlikte çözeceklerini ifade etti ve “Sorunların çözümü için hep birlikte var gücümüzle çalışacağız. Ada halkının istemediği hiçbir şeyi yapmayacağız; buna söz veriyoruz” dedi.
Toplantıda dile getirilen sorunların çözümü için projelerini de anlatan Gül, “Ülke ve Adalarımızın sorunları birbirinden bağımsız değil; Halkın daha insanca, daha özgür ve birlikte yaşaması için var gücümüzle çalışacağız” diye konuştu.

The following two tabs change content below.

admin

Latest posts by admin (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir