Bilim Satürn’dür

Hizmetçisi tabaklarını kırıyor diye bulaşık makinesini icat etti 🙂

Josephine Cochran’nın bilim göstergesi Satürn, Jüpiter- Balık stelyumu ile açılanmaktadır.


Amerikalı Josephine Cochran, hali vakti yerinde, sosyal biridir. Sürekli partiler veriyor, parti sonrası bulaşıkları hizmetçisi yıkarken, yemek takımlarına özen göstermiyorlar ve kırıyorlar diye üzülüyordu. Evinin garajında bulaşık makinasını icat etmek için çalıştı. Demek ki O’nun için bu icat bir ihtiyaçtı (Ay-Satürn kavuşumu). Saat yapımcısı ve buhar makinesini icat eden bir sülaleden geliyordu. Buharlı gemiyi icat eden John Fitch ile aynı soydan olduğu söylenmektedir. Bir fuarda gazeteciler tarafından makinelerin tanıtılması üzerine tanındı… Satürn 11. ev Oğlak’tan gelmekte, haritasında 11. ev fuarlarda kitlelere icadını göstererek ünü ve icadı yayılmıştır (Ay -Satürn Yay).

Josephine Cochran’nın Güneşi Balık Burcunda. Güneş, aydınlatma prensibidir, bulunduğu evi, burcun anlamınca aydınlatır. Balık Burcu’nda bilinmeyeni aydınlatacaktır. Sezgileri yüksek, dışsal ve içsel izlenimleri en derinden sezinleyebilir. Hayal gücünü, fantezilerini sınırsızlığı ile kollektife hizmet için kullanır. Evet Balık Burcu’nda sınırsızlık vardır. Sistemde 12. evdir. Bu alana düşen gök cisimleri uçlardadır, yani tüm insanlar onları yaptıkları ile tanırlar, ancak bu kişi, diğer kollektifdeki kişileri bire bir tanıyamaz. Ya da tam tersi içe kapanık, depresif, bağımlı, sinema, hapishane, ruhani, mistik uğraşı içindedirler.

Josephine Cochran’nın haritasını Güneş Doğuş olarak çıkardım , yani Güneş’i Asc’ye aldım. Merkür-Güneş-Uranüs-Kuzey Ay Düğümü Balık Burcu’nda stelyumda. Bir haritada stelyumlar kişinin yaşam boyunca odak noktası olacaktır. Josephine Cochran’nın tabaklarının kırılmasını önlemeyi  çok istemiş olmalı ve evinin garajına kapanarak  bu icat için çalışmıştır. Balık Burcu’nun kapanarak, izole olarak kendini arındırması vardır. Planlanmış cinayetlerde  Balık vurgusu vardır, yani kendini dış dünyadan izole ederek, sadece o işi düşünerek arınırlar. Balık Burcu su elementi olup dağınıklığı, bulanıklığı, akışı, karşıt burcu Başak Burcu ile düzeni ve hijyeni verir. Mars ve Satürn kombinasyonu ile işlevselliği olan icat edilen bir makinedir.

Balık Burcu’nun yücelimi Venüs Koç Burcu’nda, kadınlar için bir ilki başarmıştır.

Bilim ve teknoloji Satürn’dür. Satürn, disiplinli, uzun vadede çalışmayı, kısıtlama ve daralma verir, aynı zamanda sistemli çalışarak bu kısıtlamaları, sınırları aşmayı ve kalıcılığı verecektir. Satürn uzun vadede sistemli çalışarak  başarı vaad eder.

Balık Stelyumu-MC noktasında Satürn ve Ay kavuşumu ile kare açıda. Kare açılar mücadele ve aktiflik verir, demek ki bu icadı için başkaları ile de mücadele etmek zorunda kalmış. Hatta Mars ile de büyük T kare yapmakta fokus noktası Satürn’dür. Demir yığınından yapmış olduğu makine Mars Başak ile işlevselliği önemli bir icat olmuş, hepimizin evinde yer almıştır.

Satürn ve Ay kavuşumu Yay Burcunda. Balık -Yay Burçlarının yöneticileri Jüpiter’dir. Jüpiter 8. evinde ve Satürn ile bağlantısı var, yani Satürn Terazi Burcunun da yücelimi. 8. evde, Satürn ve Jüpiter sistem kurmaktır. Satürn Yay ile icat edilen makine, Ay, Yay ile bir evin ihtiyacı olmuş ve sınırları aşarak yayılmıştır. Çamaşır makinesi herkesin evine girmesi çok uzun yıllar almış, entelektüel, zengin, siyasilerin, diplomatların evlerine girmiştir.

Güneş, aynı zamanda 6. ev Alan Burcu’ndan gelmektedir, günlük rutinde büyük ev eşyalarını (bulaşık mak, buzdolabı vs.) bu ev anlatır. Aslan Burcu, yaratıcılık, tasarımdır.  Bu Makine ile günlük rutinde insanların enerjilerini yükselmiştir.

Güneş -Uranüs kavuşumu Balık Burcu’nda bulunduğu alanın sınırlarını aşarak, kollektif alanda  tanınmasını sağlamış. Çevrenizdeki ünlü tanınmış kişilerin haritalarına bakarsanız, özellikle Güneş ile kavuşum ya da her türlü açısı olan kollektif gök cisimleri (Uranüs-Pluto- Neptün) vardır.  Josephine Cochran’nın haritasında  10. evindeki Satürn ile icadından dolayı tanınmak vardır.

Günlük rutin yaşamımızda kolaylık sağlayarak bizi motive eden,(Aslan) Bulaşık Makinası icadını (Satürn- Jüpiter ve Balık stelyumu ile) yaptığı için Josephine Cochran’a teşekkür ederiz. 

Aynı zamanda Uranüs-Güneş kavuşumu, sıradışı bir kimlik ve karizma verir.

Astroloji farkındalıktır.

Semra Yeşil

semradanaci777@gmail.com

 

 

 

The following two tabs change content below.

Semra Danacı

Latest posts by Semra Danacı (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir