AYKUT IŞIKLAR: ”KOZYATAĞI’NA ÇOK FARKLI BİR MUHTAR ADAYI”

Güzel ülkemizde en çok kitap-gazete-dergi satılan, en çok üniversite ve lise mezunu yani en kültürlü, bilinçli ve bir o kadar da kolay aldatılamayan, hakkını her koşulda arayan, kül yutmayan, beğenme katsayısı ve egosu yüksek vatandaşımızın yaşadığı ilçemiz olan KADIKÖY’ün…
Bir taraftan bakınca çok tarihi, bir taraftan bakınca en genç mahallesi KOZYATAĞI’nın sosyo- ekonomik durumuna en uygun SÜPER FARKLI adayını seçti. Özetle Kadıköy de yaşamak ayrıcalıktır sloganı ASLI KARABALE’yi muhtar yapmaya hazırlanıyor. Eğitimi ziraat olan ama şu sıralar hukuk okuyan
ASLI KARABALE yıllar önce muhtarlığa aday gösterileceği sanki içine doğmuş gibi hazırlıklarını yapmış. Yaklaşık 40 bin seçmenin yaşadığı dev mahalle Kozyatağı’nda Çağdaş muhtar olup, ülkemizdeki 50 bin muhtara örnek olmak istiyor.

 Muhtarlığın sadece belli zamanlarda belli yerdeki toplantılara katılıp kürsüleri alkışlamak olmadığını, sadece ikametgah- nüfus sureti vermek olmadığını, hele hele son zamanların en çok yapılan işi İcra takipleri için ‘’Hakkınızdaki mahkeme tebligatını almanız için büromuza uğramanız gerekmektedir’’ kağıdını yollamak olmadığını göstermek istiyor. 
31 Mart gününe çok önceden bilmeyerek hazırlandı demiştim. Ne mi yapmış? Önce hayati önem taşıyan depreme karşı AKUT üyesi olmuş. Pek çok resmi kursa gidip, deprem kurtarması ile ile ilgili uzman olmuş. Bu konuda Kozyatağı’nda çok farklı işler yapmayı planlamış. Bilinçli apartman yöneticileri yetişsin istiyor dağ sporlarına merak sarmış profesyonel hoca olmuş. Eh böyle olunca tabii ki doğa ve hayvan koruyucusu olmuş. Evinde beslediği 5 kedisi yetmiyormuş gibi her sabah karanlıkta sokak kedi ve köpeklerini besleyen bir idealist. Buğday Derneği, Greenpeace , Tema üyesi olmak yetmiyormuş gibi yıllardır Kuzey Ormanları’nı savunan aktivist. Kadın cinayetlerini protesto eden gruptan biri. İmam Hatip Yapılsın diye göz ve el konulan tarihi okulları koruyan, savunan ‘Okuluma Dokunma Hareketinin’ en sıkı üyelerinden biri. Yeşil Bahar İlkokulunu kurtaran kişi olarak anılıyor. Zengin çocuklarının son model otomobilleri ile yarış yaparken kaldırımdaki masum insanların canını almasına isyan eden kadınların da başında geliyor Aslı Karabale..Özetle Kadıköy de trafik canavarlarına karşı arkadaşları ile birlikte savaşıyor. Ülkemizin en idealist ve cesur aktivistlerinden biri dersem yalan olmaz. Zaten onu bu özellikleri yüzünden arkadaşları muhtar yapmak istedi. 28 yaşında ama sorunlarla uğraşırken evlenmeye zaman bulamamış. İstanbul Kozyatağı doğumlu. Mahalle halkının Aslı’yı benimsediğini gören malum kişiler hemen zehirli oklarını atmaya başladılar. İğrenç senaryolar ile önünü kesmeye uğraşıyorlar ama boşuna. Çünkü bu bilinçli seçmen 50 bin kadın muhtar adayımız arasından en farklısını ama en çok işe yarayanı seçeceğini iyi biliyor..

Aykut Işıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir