NİSAN AYINDA GÖKYÜZÜ KALİTESİ

NİSAN AYINDA GÖKYÜZÜ KALİTESİ Koç Burcu’nda Yeniay, Bir amaç için girişimler …

Terazi Burcu’nda aneratik bir Dolunay ilişkilerde denge- dengesizlik-adalet…

Ayın ilk yarısı hareketli geçerken, İkinci yarısı Terazi Burcu’ndaki aneretik derecede, gergin dolunay ilişkilere vurgu yapacak. Bitsin mi? Devam mı etsin? Sorgulamaları zorlu geçecek. Geçmişe dayalı kin, öfke, takıntılar gün yüzüne çıkacaktır. Nisan Ayı kökten değişimler için fragman olabilir.

Jüpiter Yay Burcu’nda Retrosu ile eğitim, akademi, yabancılar, yargı, toplumsal kabuller, yolculuklar, inançlar, basın, medya konularında aksilikler, geçikmeler 4 ay biraz can sıkabilir. Bu konularda geçmişi gözden geçirin ve içselleştirin.

Pluto ve Satürn de retro olacaklar, geçmişteki yapılanmalar, sistemler tekrar gözden geçirilecektir. Pluto ile geçmişte takıntı yaptığınız konular, korkular, kişiler ile  baskı ve güç kullanımı ile karşılaşabilirsiniz ya da siz yapabilirsiniz.

5 Nisan Koç Burcu’nda Yeniay,  Koç enerjisi ile başlatmak istediğiniz yenilikler, girişimler için uygun bir yeniay. Yeniaylarda Güneş- Ay kavuşum olmasıyla Ay  yanıktır, bilinç ve bilinçaltı karmaşası vardır. Ay hilal konumuna gelinceye kadar yenilik yapılmaması önerilir. Koç Burcu, eril, öncü, cesaretli, yenilikçi, lider, korkusuz, atılgan, ve başlatandır. Bir amaç için eski olanı öldürüp yeni olan için inisiyatif almak isteyebilirsiniz.

An haritasına göre Yeniay, 10. evde toplumsal alanda yer almaktadır. 10. ev güç, ün, kariyer, tanınmak, otorite, sistem, başarı ve toplumun kişiyi nasıl gördüğüdür. Kişisel haritalarda toplumsal alanda girişimler başlatma enerjisi yüksek olacaktır. Oğlak Burcundaki Pluto-Satürn-Gad’a sert açıları bu girişimler konusunda mücadele ve aktiflik verecektir. Otoriteden, baskı ve güç kullanımı ile karşılaşabilirsiniz. Özellikle Koç-Terazi-Oğlak-Yengeç Burçları ve köşe evleri olanlar en çok etkiyi alacaklar. Bu burçlarda 12-20  derecelerde gök cismi olanlar.

7 Nisan Merkür- Satürn sekstil açılı, girişimler gerçekçilik üzerine olacaktır. İrademiz ile kararlar vereceğiz ancak uzun vadeli bakmalısınız. Satürn uzun vadede başarı vaad eder.

7 Nisan Jüpiter Yay Burcunda S durağan konumunda olacak. Eğitim, yolculuklar, akademik konularda aksamalar, belirsizlikler ve durağanlık olacaktır.

10 Nisan Venüs-Neptün kavuşum, ilişkilerde aşırı fedakarlık, idealleştirme ve aşırı aniden çıkan harcamalar olabilir. Sanatla uğraşanlar için yaratıcılık yüksek olacaktır.

10 Nisan Güneş-Satürn karesi, yaşamsal enerjiniz düşebilir ve daha melankolik, karamsar olabilirsiniz. Erkek,  otorite kişiler, baba ile ilgili  çatışmalar olabilir. Kalp ile ilgili sorunları olanlar dikkatli olmalı.

11 Nisan Merkür- Pluto sekstil acısı, düşünceleriniz daha derin olacaktır ve düşünceleriniz ile insanları manüple edebilir, dönüştürebilirsiniz.

12 Nisan Mekür- Jüpiter kare, düşünceleriniz, iletişiminizde abartılı, hoşgörüsüz ve kibirli davranışlar görülebilir.

13 Nisan Güneş-Pluto kareli,  eril kişiler, baba, patron, konumundaki kişilerden baskı ve kontrol altında olmak enerjinizi düşürebilir. Olumlu tarafıyla daha karizmatik görünebilir ya da bu kişilere çekilebilirsiniz.

13 Nisan- 14 Ağustos arası Jüpiter Retro,  Aldığınız eğitim konularınızı tekrar edin çok faydalı ve kalıcı olacaktır.  Eğitim, akademik konular, yolculuklarınızda yeni kararlar almak sorunları yanında getirecektir.

14 Nisan Güneş-Jüpiter üçgeni, yaşamsal enerjiniz yükselebilir ve baba, eril kişilerden destek istediğinizde olumlu gelişebilir.

14 Nisan Venüs- Pluto sekstili, Pluto güç, baskı, çürümüş yapılar ve kontroldür. Venüs her türlü ilişkiler, sanat ve cinsellikle ilgilidir. İlişkilerde ve diğer konularında dönüştürücü etkisi vardır.  İlişkilerde sorunlar ile ya dönüştürürsünüz ya da bitmesi gerekeni sonlandırırsınız. Olumlu ya da olumsuz da olabilir.

16 Nisan Venüs-Jüpiter karesi, ilişkiler ve finansal konularda, harcamalarda abartılı bir süreç. Jüpiterin iyimserliği hatalara neden olabilir.

19 NİSAN Terazi Burcunda 29 derecede Dolunay, ilişkilerde, yakın arkadaşlıklarınızda, hukuksak davalarda, danışmanlıklarınızda farkındalıklar, tamamlanmalar yaşayabilir ve ilişkilerde gerginlikler nedeniyle sonlandırabilirsiniz olumlu ya da olumsuz. Ancak diğer kombinasyonlarla kararlarınız, yaşadıklarınız kalıcılık olacaktır. Bu dolunay aneretik derecede olduğu gibi, aynı zamanda Pluto-Satürn-Gad ile sert etkileşmde ve yine geçmişe dayalı sistem, yapılanmalar, korkularınız, otorite tarafından baskı ve güç ile karşılaşabilirsiniz.

Dolunay, Uranüsden de etki alacağı için gerilimi yükselterek , beklenmeyen sorunlar şok edebilir. 2. kez Terazi dolunayı yaşayacağız, bir ay önce neler yaşadınız bir gözden geçirin. Yine en çok etkiyi alanlar Koç- Terazi-Oğlak- Yengeç. Bu Burçlarda son derecelerde gök cismi olanlar.

20 Nisan Merkür Koç Burcunda ve Şiron ile kavuşumda,  iletişimde sorunları olanlar onarabilir ve şifalanabilir.

20 Nisan Güneş Boğa Burcu’nda, somutluk, güvenirlilik, üretkenlik önemli olacaktır.

20 Nisan Venüs Koç Burcu’nda, ilişkilere daha özgürce yaklaşabilirsiniz.  Kısa süreli ilişkilerden uzak durmalısınız. Yeni ilişkiler cazip gelebilir. Finansal konularda düşünmeden harcamalar yapmayın, hatta hiç yapmayın, girişimler için uygundur.

21 Nisan Pluto S durağan 27 Nisanda Retro, geçmişte yaşadığınız duygusal konularınıza takıntı yapabilirsiniz. Birileri size takabilir, takip edebilir, huzurunuzu bozabilir. Baskı, güç ile karşılaşabilirsiniz.

23 Nisan Güneş-Uranüs kavuşumu, karizmatik kişiler ile karşılaşabilir, sorunlarınıza sıra dışı çözümler bulabilirsiniz.

23 Nisan Venüs- Şiron kavuşum, kadınlardan yara alabilirsiniz ancak şifalanma enerjisi de yanında gelebilir.

27 Nisan Satürn S  durağan konumunda, özellikle teknoloji kaynaklı sorunlar olabilir.

27 Nisan Mars-Neptün karesi, ikizler marsı balık neptün sert acısı hırsızlıklar, dolandırıcık, sudan kaynaklanan sorunlar verebilir. Bağışıklık sisteminde sorunlar olabilir.

30 Nisan Satürn-Gad kavuşum, en zorlu açılardan biridir. Uzun zamandır yaklaşan açıyla zaten etkisindeyiz, yine uzun zaman sürecek olan bir kombinasyon. Bu dönemde Nisan ayı boyunca  başladığınız yapılanmalar, girişimler kalıcılık verecektir. Satürn kısıtlanmalar, engellenmelerdir, sosyal alanda ve ilişkilerde zorlanabilirsiniz. Aldığınız kararlara, çizdiğiniz yola, seçimlerinizde dikkatli olmalısınız geri dönüşü olmayabilir.

Astroloji farkındalıktır.

Semra Yeşil Astroloji

semradanaci777@gmail.com

The following two tabs change content below.

Semra Danacı

Latest posts by Semra Danacı (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir