JÜPİTER RETROSU FIRSATLARDA GECİKMELER…

10 Nisan-11 Ağustos Jüpiter Retro. Gölgesi Ağustos sonuna kadar etkili…

Jüpiter Retrosu, yayılma, genişleme prensibi yerine, şimdiye kadar geldiğimiz durumları gözden geçirmeyi, sorgulamayı verecek.

Retro tekrar demektir. Hiçbir gezegen geri gitmez sadece yavaşlar. Biz dünyadan gözlemlediğimizde geri gidiyor gibi görürüz.

Jüpiter, Aşırılık, çoğalma, maceraperest, sürekli deneyimleme isteği, felsefi ve içsel inançta büyümektir.Zodyak Sisteminde en büyük  gezegendir. Yay, Balık burçlarının yöneticisi Yengeç burcunun da yücelimidir.  Transit yaptığı , yani güncel gökyüzünde hangi burçta ise, o burcun konuları aktif olur ve büyüme, genişleme, yayılma isteği olur. Jüpiter en güçlü olduğu burçta transit yapıyor bu yıl.

Jüpiter 5 aydır yönettiği Yay Burcu’nda, genişlemek istediği konular, yabancılar, uzak yolculuklar, inançlar, yabancı kültürleri deneyimlemek istemek, ticari olarak yabancı ülkelere ihracat yapmak, yabancı ve sembol dili olan konuları öğrenmek, eğitim, akademi, düşünsel olarak gelişmek, felsefe geliştirmek, basın yayın, gazeteciler, din görevlileri ve toplumsal alanda bize fırsatlar verdi., ancak Neptün etkisiyle, kandırılmalar, hayal kırıklıkları da yaşadık.

Jüpiter Yay Burcunda,

Olumlu kullanımı bu konularda gelişmeler, fırsatlar bizi mutlu edecektir.

Olumsuz kullanımı ise aşırı güven ve kibirdir.

Jüpiterin şansları, fırsatlar ile gelir, Bu fırsatlar Yay konuları kapsamında gelecektir.

10 Nisan- 11 Ağustos arası Jüpiter Yay Burcu’nda reto yapacak ve anlatmış olduğu konularda fırsatlarda gecikmeler verecek. Gölgeli günleri Ağustos sonunu bulur.

Jüpiter Retro

4 ay boyunca, geldi gelecek denilen fırsatlarda geçikmeler olacak. 

16 Haziran’da Neptün- Jüpiter karesi tekrar edecek,

Daha önce yanıldığınız konularda bir tekrar verebilir.

Yakın çevreniz ile ilgili yaşadığınız konular tekrar edebilir.

İlişkilerde geçmişte yaşadığınız sorunlara vurgu yapacak

Eğitim ve yabancı olan konularında gecikmeler.

Fazla cömert ve fazla iyimser olabilir ve bu size sorun verebilir.

Yolculuklarda sorunlar verebilir, eski gittiğiniz yerlere tekrar gitmek isteyebilirsiniz.

Uluslararası her türlü ilişkilerde sorunlar, gecikmeler, yanlış anlamalar verebilir.

Daha kibirli ve hoşgörüsüz olabilirsiniz.

Her şeye at gözlüğü ile bakabilir, fanatikleşebilirsiniz.

İnanç sisteminizi geriye dönüp sorgulayabilirsiniz

Jüpiterin Venüs ile acısı ile ilişkilerde abartılı davranabilirsiniz.

İlişkilerinizde hassasiyeti abartabilirsiniz.

Keyif veren alışverişleri, harcamalarınızı abartmak yerine beklemeyi tercih etmelisiniz.

Bu dönemin en olumlu kullanımı, şimdiye kadar ilerlediğiniz Jüpiter Yay konularında geriye dönmek ve içselleştirmek.

Geçmişte başladığınız eğitimlere dönmek çok faydalı olacaktır.

Türkiye’nin 6. evinde gerileme yapacak, hizmet sektörü, askerleri, işçiler, polis, ülkenin güvenlik güçleri, ve yerel seçimlerin tekrarı üzerine fazlaca sorgulamalar artacak, kibirli davranışlar, hoşgörüsüzlük ve fanatik davranışlar gecikmeler, tekrarlar verecektir.

Mars ve Jüpiterin acısı ile askeri konularda hareketli olayları görebiliriz. Bu acı en zor olanlardan biridir.

RETRO ZAMANINDA (4 ay boyunca) BURÇLARA GENEL ETKİSİ

KOÇ BURCU; Uzak yolculuklar, eğitimler, yayıncılık, uluslar arası her türlü ilişkiler, kurslarınızda gecikmeler verebilir. Bu konularda yeniliklere başlamak yerine, geçmişteki bu konularınızı sorgulayın ve eğitimlerinizi tekrar gözden geçirin.

BOĞA BURCU: Sizlerin ortaklı gelirler, evinizin parası, kredi, miras, nafaka, vergi konularınız, korkular, travmalarınız, alacak- verecek konularınızda gecikmeler verebilir.

İKİZLER BURCU: Her türlü ilişkiler, eş, ortaklık, anlaşma, sözleşme,  yakın arkadaşlıklarınız, davalaınız konusunda gecikmeler verebilir, geçmişe dönüp eksikler neler var sorgulamalısınız. Eski eş veya partner ile tekrar karşılaşabilir yaşadıklarınızı sorgulayabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU: Sizlerin günlük rutininiz, hizmet alanınız, sağlık, hastalık ve yanınızda çalışanlarınız ile ilgili aksamalar, gecikmeler olabilir. Yanınıza yeni çalışan alacak olanlar iyice gözden geçirmeli gibi. Sağlık ve hastalık konularınızda geçmişte yaşadıklarınızı gözden geçirmeli uyulması gereken durumlara dikkat etmelisiniz. Gideceğiniz doktor ve tedavi için iyice araştırma yapmalısınız.

ASLAN BURCU: Aşk, çocuklar, yaratıcılık konularınız, tasarımla uğraşanlar, organizasyon ile ilgili konular, sahne konularınızda, riskli yatırımlarda sorunlar, gecikmeler verebilir. Geçmişten hazırladığınız bu konulara eğilmelisiniz. Eğlence hayatında fazla harcamalara dikkat etmelisiniz.

BAŞAK BURCU: Sizler ev- yuva alanlarında yaşayacaksınız. Ailenizde, baba- kökleriniz ile ilgili yanlış anlamalar olabilir.  Yeni bir gayri menkul almak isteyenler, evine eşya, mobilya almak isteyenler hızlı hareket etmemeli, geçmişte düşündüklerinizi gözden geçirmelisiniz. Ya da Jüpiter retrosu bitene kadar  araştırma yapmalısınız.

TERAZİ BURCU: Yakın çevreniz, kuzenler, kardeşler, sık görüştüğünüz kişiler, komşular, ticari konular, kişisel gelişim çalışmalarınız, yakın yolculuklar, satış-pazarlama, alanınızda geçmişe ait sorgulamalar yapabilirsiniz. Zihinsel olarak sürekli geçmişe dönebilirsiniz.

AKREP BURCU: Sizlerin maddi kaynaklarınız, yetenekleriniz, değerleriniz , yapacağınız yatırımlarda yanılgılar, gecikmeler, sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu dönem özellikle sizler kimseye borç vermemelisiniz.

YAY BURCU: Sizin burcunuzda jüpiter retrosu kendiniz ile ilgili sorgulamalar, yaşam felsefeniz, inançlarınız, aldığınız eğitimler ile ilgili gecikmeler yaşayabilirsiniz. Sizlerde özellikle geçmiş eğitimlerinize dönüp bakmalısınız kalıcı olacaktır.

OĞLAK BURCU: Sizlerin bilinç altı sorgulamalar, çok uzak yerlere olan yolculuklar,  zararlı alışkanlıklarınızı da gözden geçirmelisiniz, hastaneler, hapishaneler, şifahaneler, meditasyon konularınızda her şeyi 2 kez gözden geçirmelisiniz. Bilinçaltınızı temizleyebilirsiniz.

KOVA BURCU: Sosyal çevreniz, dernekler, ekip çalışmaları, birlikte çalışılan projelerinizde, kariyerden gelen geliriniz, gelecek adına yatırımlarınız, ünvanınız konularınızda gecikmeler yaşanabilir, bu konularda yenilik yapmak yerine eksikliklerinizi gözden geçirmelisiniz. Bu alanlardan geçmişten arkadaşlarınız ve partneriniz ile karşılaşabilirsiniz.

BALIK BURCU: Kariyer alanınız, ünvanınız, iş terfiler anne, otorite, patron kişiler ile ilgili yanlış anlama ve gecikmeler yaşanabilir. Aile içinde sorgulamalarda çatışmalar, sorgulamalar, gecikmeler verebilir.

Astroloji Farkındalıktır.

Semra Yeşil Danacı

The following two tabs change content below.

Semra Danacı

Latest posts by Semra Danacı (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir