TÜRK SİNEMASI’NIN KRAL VE KRALİÇESİ SEÇİLDİ

Sinema ve dizi film sektörüne yeni yüzler kazandırmayı amaçlayan “3.Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması’nın finali Engelsiz Yaşam Vakfı yararına önceki gece WOW İstanbul Hotel & Convention Center’da yapıldı. 28 finalistin büyük jüri karşısına çıktığı yarışmada psikoloji bölümü öğrencisi İzmirli 20 yaşındaki Yağmur Çokgenç “Kraliçe” seçilirken 23 yaşındaki bilgisayar programcısı İranlı Reza Mollazadeh ise “Kral” seçildi. Gala gecesinde ayrıca her yıl tekrarlanan “Yaşayan Değerlere Saygı ” bölümünde Enis Fosforoğlu, Yusuf Sezgin ve Salih Güney’e Yaşam Boyu Meslek ve Onur Ödülü verildi.

SO-DER (Sinema Oyuncuları Derneği’nin manevi katkılarıyla gerçekleştirilecek “3.Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması”nın jüri üyeliklerini Mustafa Uslu (Yapımcı), Yusuf Sezgin (SO-DER Bşk.),  Veda Ada (Wow Hotel), Müjdat Gezen,  Enis Fosforoğlu, Salih Güney, Wilma Elles, Tamer Karadağlı, Volkan Severcan, Coşkun Sabah, Umut Akyürek, Kamuran Akkor, Can Nergis, Haldun Altılar ( NR1 TV Gn.Md.),  Av.Kasım Aksoy, Emsal Doğan (Emsal Doğan Güzellik Merkezleri Sahibesi), Yrd.Doç.Dr. Ömer Faik Sağun (Yüz Plastik Cerrahı),  ve Muammer Kapucuoğlu ( Klass Magazin Dergisi ) tarafından yapıldı.
Vizyon Production ve Bonart Ajans  işbirliğiyle düzenlenen yarışmanın sunuculuğunu Ayça Kuru ve Tayyar Işıksaçan  yaptı.

28 finalistin on yedi kişilik büyük jüri karşısına çıktığı yarışmada psikoloji bölümü öğrencisi İzmirli 20 yaşındaki Yağmur Çokgenç “Kraliçe” seçilirken 23 yaşındaki bilgisayar programcısı İranlı Reza Mollazadeh ise “Kral” seçildi. Yarışmada ikinciliği Sıla Erdoğan ile Şafak Yalman, üçüncülüğü ise Nergis Nesrullayeva ile Emre Hüner kazandılar. Yarışmada ayrıca Berfu Çetinkaya NR1 güzeli seçilerek NR1 TV’de bir yıl sunuculuk yapacak. Kraliçe seçilen Yağmur Çokgenç aynı zamanda WOW İstanbul Hotel güzeli ünvanını da aldı.

Dereceye girenlere Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nden oyunculuk eğitimi,  Ayça Kuru Akademi’den zarafet, yürüyüş ve doğru duruş, diksiyon, imaj ve stil danışmanlığı eğitimlerini ücretsiz alacaklar.


3.Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması gala gecesinde ayrıca her yıl tekrarlanan “Yaşayan Değerlere Saygı “ bölümünde  Enis Fosforoğlu, Yusuf Sezgin ve Salih Güney’e  Yaşam Boyu Meslek ve Onur Ödülü verildi. Ayrıca bölüm aralarında konuk sanatçılar Coşkun Sabah, Umut Akyürek, Yılmaz Morgül ve keman sanatçısı, göz hastalıkları uzmanı Prof.Dr. İlker Eser,   sahne alarak izleyenlere mini konserler verdiler.

The following two tabs change content below.

admin

Latest posts by admin (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir