MERKÜR KOÇ BURCU’NDA 17 Nisan- 6 Mayıs

Bunu istiyorum, benim düşüncelerim, benim kararlarım doğru, heyecanlı ve sabırsızım…

Tartışmalarınızda yükselen sesiniz, hem sizi, hem de karşınızdakini rahatsız edebilir.

Hızlı yapılan işleriniz özensiz ve düzensiz olabilir.

Merkür, iletişim, bilgi, veri aktarımı, zekayı, entelektüelliği, analitik-mantıklı düşünmeyi, algılamayı, ticari konular, bilgiye olan merakı, yolculuklar, yakın çevre, görüşülen kişiler, kardeşler, kuzenler, komşular, el becerileri ve rüya taşıyıcısıdır.

Balık Burcundaki dağınık zihinden sonra, canlanıp isteklerimizi daha fazla düşünüp, gerçekleştirmeye başlayacağız.

Merkür- Mars kombinasyonu ile istekler daha da hırslı olunabilir.

Gizli saklı olmak yerine daha açık net olabilirsiniz.

Alacağınız- vereceğiniz kararlarda spontan olabilirsiniz.

Bu dönem alaycı konuşmalar ile kırıcı olabilirsiniz.

İletişimin canlı, aktif, bencilce akacağı bir dönem olacak.

Kendi istek ve düşüncelerinizin doğru olduğunu savunabilirsiniz.

Zekanız her zamankinden daha keskin olacaktır.

Olayları, konuları daha hızlı kavrayabilir, kesin bir canlı bir zekanız olabilir.

Olaylara bakış acınızda objektiflikten uzak, önyargılı olabilirsiniz.

Daha sinirli ve gergin olabilirsiniz.

Tartışmalarınız kavgaya dönüşebilir.

Girişimlerinizde maceraperest yaklaşım içinde olabilirsiniz.

Rekabet enerjiniz yüksek çalışacaktır.

Trafik kazaları artabilir.

Merkür’ün Koç Burcunda ilk 3 gün önemlidir, elektrikten kaynaklanan kazalar ve sorunlar olabilir.

20 Nisan da Merkür- Şiron kavuşumu ile iletişimden kaynaklanan yaralara açık olabilirsiniz.

1 Mayıs da Merkür, Satürn- Pluto- Gad ile sert acıya girecek, otorite konumundaki kişilerden destek alamayabilir, mücadele edebilir, çatışma yaşayabilirsiniz. Geçmişte yaşadığınız kişilere, düşüncelere takıntı yapabilirsiniz. Düşünceleriniz daha baskıcı, karamsar olabilir, Kullandığınız kelimeler karşınızdaki kişileri dönüştürebilir. Bu dönemde yeni fikirler ortaya sürmek doğru olmayabilir.

Merkür–Mars olumlu acısında zihinsel enerjinizi yüksek olabilir ancak agresif de akabilir, yine de siz iradenizi kullanmayı tercih etmelisiniz, olaylara bakışınızda önyargılı olmayın, kavgacı bir tutum sergilemeyin.

BURCUNUZA ETKİSİ

Tüm burçlar için sinirsel gerginliklere dikkat!!

KOÇ BURCU, kendinizi daha iyi ifade edebilirsiniz, olumsuz tarafıyla  sabırsız, düşünmeden, aceleci, fevri davranabilirsiniz. Spontan davranabilirsiniz. Saplantılı, karamsar, baskıcı olabilirsiniz ya da otorite böyle davranabilir. Uluslar arası ilişkiler, ihracat, uzak yolculuklar, eğitim, yabancılar, uzak akrabalar ile ilgili konularda beklentilerinizi Ağustos sonuna kadar karşılamayabilir, gecikebilir, ertelenmeler olabilir.. Kadınlardan yara alabilirsiniz. Geçmişte birbirinizi yanlış anladığınız kişiler ile tekrar bir araya gelerek onarabilirsiniz. Genel sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

BOĞA BURCU, bu süreçte kimseyle sırlarınızı paylaşmayın. Arka planda kontrol edemediğiniz durumlar, dedikodular olacaktır. Düşmanlarınızın, kuyunuzu kazan kişilerin  gerçek yüzünü görebilirsiniz. Yeter ki bu dönem sırlarınızı iyi tutun. Düşünceleriniz, kararlarınız da inzivada olsun. Psikolojik sorunlarınız var ise tedavi olabilirsiniz, şifalanmak için meditasyon, dua edebilirsiniz. Kadınlardan yaralar alabilirsiniz, aynı zamanda yaralarınızı da onarabilirsiniz. Bu dönem harcamalarınıza da dikkat edin, elde olmadan harcamalar çıkabilir. Finansal konularda kandırılabilirsiniz. Yabancı ülkeler, hukuksal konular, inançlarınız, uzak yolculuklar , uzak akrabalarınız ile ilgili korkular, endişeli durumlar yaşanabilir. Ortaklı gelirler, krediler, miras konuları, ameliyat gibi konularınızda Ağustos sonuna kadar ertelenmeler, gecikmeler yaşanabilir. Bu dönem dışa dönmek, sosyalleşmek yerine, içe dönebilir kendinizi arındırabilir, tedavi edebilirsiniz.

İKİZLER BURCU, sosyal çevreniz, ekip- proje çalışmalarında  keskin, hızlı düşünebilir, kararlar alabilirsiniz. Kitleler ve toplum yararına çalışmalara katılabilir girişimlerde bulunabilirsiniz ancak dikkat edin ben bilirim, benim kararların doğru diye tutturmayın, bencil davranmayın. Gelecek planları yapabilirsiniz, kariyerden gelen gelir konunuz gündemde olabilir, bu konularda girişimlerinizde fevri ve hızlı davranmadan kararlar alın, bu alandaki kişiler ile tartışmaları kavgaya çevirmeyin. Eş, partner, yakın çevre, kardeşler ile ilgili de  iletişime dikkat etmelisiniz. Kazalara açık olabilirsiniz. Miras, kredi, ortağın maddi durumu, psikolojik travmalarınız, ile ilgili korkularınız endişeleriniz olabilir, Bu konularda siz baskı kurabilir yada size kurulabilir. Eşiniz, ortağınız, yakın arkadaşlıklarınız, hukuksal davanız, danışanlarınız, doktorlarınız ile ilgili  ağustos sonuna kadar ertelemeler gecikmeler verebilir. Acelecilikten kaynaklanan kazalara açık olabilirsiniz. Kendinizi ifade erken sinirli gergin olabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU, kariyer alanınızda düşünceleriniz, kararlarınızı, planlarınız önemli olacaktır.  Toplum önünde düşüncelerinizi dikkate alabilirsiniz.. Kariyer alanınızda olduğu için  otorite konumundaki kişilerle iletişiminiz çatışmaya dönüşebilir. Kazancınız, iş alanınız daha aktif ve önemli olabilir. Yetenek ve değerlerinize önem verin. Sağlığınızda sinirsel gerginlikler yaşayabilirsiniz, geçmişten kaynaklanan sağlık sorunlarınız tekrar edebilir.

Eş, ortak ve her türlü ilişkilerinizde karamsar, endişeli olabilirsiniz. Bu kişilerden baskıcı bir tutum gelebilir. Yine bu kişilerden geçmişte yaşadığınız bir olayın, konunun  baskısı da olabilir.

İş yeriniz, günlük rutininizde, iş yerinizde yapmak istedikleriniz  konularınız ile ilgili ağustos sonuna kadar ertelemeler, gecikmeler yaşayabilirsiniz. Sağlığınızda geçmişte çıkan bir konuda şifalanabilirsiniz.

ASLAN BURCU, eğitim, akademi, toplumsal alanda, kurslar, uzak yolculuklar, yabancı dil eğitim konularınızda  fevri , keskin, hızlı  bir iletişim,   ve düşünce de  olabilir ve girişimlerde bulunabilirsiniz. Acele etmemelisiniz. Uzaktaki kardeş, kuzenler, akrabalar ile haberler alabilirsiniz, bunlarla hukuksal bir davanız varsa tartışmalarınız kavgaya dönüşmesin tedbirli olun.  Yolculuklarda sakarlıklar, kazalar olabilir. Yabancı ülkeler ile ticaret, eğitim, inanışlarınız ve ithalat konuları gündeme gelebilir girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz. Bu konularınızda düşüncelerinizde ben haklıyım maceraperest olmayın, kibirli davranmayın.

Çocuklarınız ile ilgili konularınız, aşk yaşamınız, riskli paralar, borsa konuları, yaratıcılık ve hobileriniz ile ilgili Ağustosa kadar erteleme ve gecikmeler olabilir. Sağlık, işyeri ve günlük rutininizde yaşayacağınız konularınızda endişeleriniz, korkularınız ve baskıcı bir tutum yaşayabilir, yaşatabilirsiniz. Sağlık alanınızda

BAŞAK BURCU, miras, başkalarının ortak gelirleri, eşinizin finansal durumu,  ameliyatlar, zihinsel hastalıklar, korkular, travmalarınız önemli olacaktır. Bu konularda girişimler yapmak isteyebilirsiniz, aceleci ve fevri kararlar almayın, takıntı yapmayın. Zihinsel sorunlarınız var ise tedavi olabilirsiniz. Kıskançlıktan uzak durun.  Ödemeleriniz, vergi borçlarınız varsa unutmayın kriz yaratmasın. Ev yuva, aile konularınız, taşınmaz mallarınız, miras konularınız ile ilgili destek bekliyorsanız, Ağustos sonuna kadar ertelemeler gecikmeler verebilir. Aileden gelen bir taşınmazınız var ise satma- satın alma konularınız gündeme gelebilir. Otorite konumundaki kişiler, aile ile tartışmaları abartabilirsiniz. Aşk, çocuklarınız veya çocuk sahibi olmayı düşündünüz ise, bu konularda karamsarlık, endişe, korkularınız olabilir,  baskı hissedebilirsiniz veya siz yapabilirsiniz. Geçmişteki sizden büyük yada olgun bir aşkınız ile korkularınız olabilir, tekrar karşınıza çıkabilir. Sağlığınızda kan dolaşımı, sırt ağrılarına , kalbinize de dikkat etmelisiniz.

TERAZİ BURCU, sizlerin eş, partner, ortaklıklar, her türlü ilişkiler, danışmanlıklar, hukuksal davalarınız ile ilgili daha sakin düşünmelisiniz, acele, fevri kararlar almayın. Her türlü İletişiminiz tartışmalara, kavgaya dönüşebilir. Ortaklıklara imza atacaksınız dikkat etmelisiniz, kandırılmalara açık olabilirsiniz. Bu konularınızda geçmişte kırıldığınız kişiler ile yeniden bir bağ kurabilir düzeltebilirsiniz.

Aileniz ile ilgili korkularınız, sorumluluklarınızdan dolayı korkularınız olabilir. Köklerinizden gelen Taşınmaz mallarınız ile ilgili engellenmeler olabilir. Uzak yolculuklarda, eğitim alanında, hocalarınız ile iletişimsel kazalara, tartışmalara, kavgalara dikkat etmelisiniz. Kazalara da açık olabilirsiniz. Yakın çevreniz, kardeşler, kişisel çalışmalar, ticari konular, seminerler, komşularınız, eğitimler ve ihracatlar ile ilgili  konularda beklediğiniz fırsatlarda aksaklıklar, ertelemeler olabilir. Bu alanlarda iletişimler abartılabilir. Sağlığınızda hormon değerleriniz ile ilgili sorunlarınız oldursa baktırmalısınız. İş yerindeki kadın arkadaşlarınızdan yara alabilirsiniz ama sonrasında şifacı olarak çalışacaktır.

AKREP BURCU, iş yaşamınız, sağlığınız, günlük rutininizde yeni girişimler yapabilirsiniz.  Bu alanlarda aceleci, hızlı ve fevri davranabilirsiniz, tartışmaları kavgaya dönüştürmeyin. İş yaşamındaki çalıştığınız arkadaşlıklarınızda çatışmalara girmeyin. Bu alandaki geçmişte kırıldığınız, yara aldığınız kişiler ile yeniden bağ kurabilirsiniz. Zihinsel rahatsızlıklar, baş ağrıları olabilir. Kadınlardan yara alabilir, sonrasında ise şifalanabilirsiniz. Bu dönem yeniden bağ kurma şifalanmaları da verecektir.  Gündüz doğumluysanız anneniz ile ilgili hastalık yada sorunları duyabilirsiniz. Şifalanacaklar.

Yakın çevreniz, sık görüştüğünüz, kişisel gelişmeler, ticari konularınız, kardeşleriniz, ile ilgili endişe, kaygılar ve korkularınız olabilir. Kaza ve tehlikelere karşı dikkatli olmalısınız.

Maddi kaynaklarınız, gelirleriniz, değerleriniz, alım satım, alacaklarınız ile ilgili Ağustos ayına kadar ertelemeler, gecikmeler olabilir. Sonrasında ise açılacaktır.

YAY BURCU, aşk, çocuklarınız, eğlence, yaratıcılık alanınızda Merkür Koç Burcunda olacaktır. Riskli yatırımlar konusunda acele kararlar almayın ancak planlayabilirsiniz. Eğlence ve tatil için gittiğiniz yerlerde iletişim ve kaslar ile ilgili kazalar olabilir. Spor yaparken dikkatli olmalısınız. Aşk ve partneriniz ile ilgili konularda tartışmalar kavgaya dönüşmesin. Geçmişte bu konularda yaşadığınız bir yaranız nedeniyle kişiler ile tekrar bir bağ kurabilirsiniz. Kadınlardan yara alabilirsiniz ancak şifalanma da verecektir. Çocuklarınız ile ilgili düşüncelerini ve karalarınızda fevri olmayın onlara karşı. Yaratıcılık ve tasarım ile ilgiliyseniz girişimleriniz olabilir.

Kendiniz-akrabalarınız ile ilgili yapacağınız değişimler, genel sağlığınız ile ilgili konularda tekrarlar, ertelemeler, gecikmeler olabilir.

Eş, partner, ortaklıklar ve her türlü ilişkilerde iletişiminizde kavgacı tutumlardan kaçınmalısınız.

Maddi kaynaklarınız, yetenekleriniz, alacaklarınız, satın almayı düşündükleriniz ile bazı kaygı, endişeler, kısıtlamalar ve korkularınız olabilir.

OĞLAK BURCU, eviniz, aile hayatınız, yuvanız, kökleriniz ve taşınmaz mallarınız ile ilgili konular gündeminizde olup başlangıçlar yapabilirsiniz. Evinizde tamirat, tadilatlara başlayabilirsiniz, kardeşleriniz ile beraber aileden gelen taşınmaz mallar ile ilgili konularınızda fevri hızl kararlar almak isteyebilirsiniz. Ailede önceden kırıldığınız, yara aldığınız kişiler ile yeniden bağ kurabilirsiniz. Aile içinde kadınlardan yara alabilir ve şifalanabilirsiniz yaralarınızı sarabilirsiniz.  Duygusal anlamda içselleşebilir ve algılarınız sezgileriniz yüksek olabilir. Ev ve aile yaşamınızda hareketli bir zaman olacaktır , gerginlikleri bertaraf etmeye çalışın.

Kendiniz ile ilgili yapmak istediğiniz değişimlerde kaygılarınız ve endişeleriniz nedeniyle beklemelerde, engellenmeler ile karşılaşabilirsiniz. Her zamankinden fazla baskı hissedebilirsiniz ya da siz baskı kurabilirsiniz.

Çok uzak yolculuklarda, uzaktaki akrabalarınız ile ilgili ertelenmeler ve gecikmeler olabilir. Dua ve meditasyon yapabilirsiniz.

KOVA BURCU, yakın çevreniz, kardeşleriniz, kişisel gelişim, ticari konular ve yolculuklarınızda yeni girişimleriniz olabilir ancak Merkür kazalar ile çok ilgilidir bu alanda buna dikkat! Yine bu kşiler ile iletişiminiz agresifleşebilir, kavgaya dönüşebilir. Geçmişte kırıldığınız bu kişiler ile yeniden bağ kurabilirsiniz. Kız kardeşleriniz veya sık görüştüğünüz kadın arkadaşlarınızdan yara alabilir ve sonrasında şifası da gelecektir. Aşk ve çocuklar, eğlence, hobileriniz ile ilgili girişimleri destekleyebilir ancak fevri, aceleci ve  hıızlı kararlar almamalısınız.

Bilinçaltınızda bazı korkularınız, kaygılarınız, endişeleriniz olabilir. Kontrol dışı gellişen durumlarda bir şey yapamayabilir, kabullenme yaşamak durumunda olabilirsiniz.

Sosyal alanda, grup-ekip çalışmalarınızda düşünceleriniz ve kararlarınız ile ilgili bu kişiler ile gerginlikler yaşayabilirsiniz, tartışmalar kavgaya dönüşebilir. Yeni bir projeniz var ise gecikmeler olabilir. Kariyerden gelen gelirlerinizde beklentinizi karşılamayabilir, gecikmeler verebilir. Kaygılarınızdan dolayı sinirsel gerginlikler sizi hasta edebilir. Kaygı ve endişelerinizden arınmalısınız.

BALIK BURCU, maddi kaynaklarınız, gelirleriniz, alım satım konularınızda yeni düşünceleriniz ve girişimleriniz olabilir. Paranızı artıracağınız yeni fikirleriniz olabilir. Bu konularda aceleci, fevri ve sabırsız davranmamalısınız. Alacak verecek, değerleriniz, yetenekleriniz konusunda geçmişten kırıldığınız kişiler ile yeniden bağ kurabilirsiniz. Finansal, ticari konularınız ile ilgili kadınlardan kaynaklanan yaralar alabilirsiniz, sonrasında  şifası da gelecektir. Aile içerisinde, yuvanızda, evinizde tadilat konuları olabilir, aile içi şiddet ve tartışmalardan uzak durun. Aile içinde yardım beklentiniz olursa  kızgın, tartışmacı olmadan istemelisiniz.

Otorite, terfi konularınız, aile büyüğünüz, anne, büyükleriniz, müdürlerinizden beklediğiniz beklentilerde Ağustos ayına kadar gecikmeler yaşanabilir.

Sosyal çevreniz, ekipler-dernekler, projeleriniz, gelecek planlarınız, gelecek ile ilgili kazançlarınızda kaygılarınız, endişeleriniz, engellenmeler, yavaşlamalar ve korkularınız olabilir. Bu kişiler ile tartışmalardan uzak durun.

Astroloji Farkındalıktır.

Semra Yeşil Astroloji

semradanaci777@gmail.com

The following two tabs change content below.

Semra Danacı

Latest posts by Semra Danacı (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir