TERAZİ BURCUNDA YIKICI (aneretik) DOLUNAY

İlişkilerde uzlaşma ve seçimlerde zorlanmalar.

Bitiremediğiniz Terazi, konularınız,  ilişkileriniz kadersel olarak sonuçlanacak.

Dolunaylar, sonuçlanma tamamlanma enerjisidir ancak bu sonuçlanmalar gerginlik ile gelişir.

Dolunay Terazi Burcu’nda her türlü ilişkilerde, entelektüel çevre, sanat, ortaklıklarda, evliliklerde, uyum, denge, uzlaştırma, seçimler konusunu vurgulayacak ve bu konularda bir sonuçlandırma, bitirme verecek.

An haritasına göre Dolunay, iletişim, yakın çevreler, yakı yolculuklar, kardeşler, ticari konular,  ihracat, her türlü iletişim, internet, blog açma, kendinizi ifade etme, kişisel gelişim çalışmalarında, ilişkilerde yapılan seçimlerde gergin sonuçlanmalar, bitişler verecektir, olumlu- olumsuz.  Dolunayın 29 derece ile anaretik ve  yanan yolda olan bir ay var, duygulardaki tepkilerin yıkıcılığını yükseltiyor. 3-9 iletişim aksındaki dolunayda zihinler  gerginlikten error verebilir. Kendimize saldırılmış gibi düşünerek savunmaya geçmek isteyebiliriz.

Dolunayın 2 yöneticisinin  sekstil açısı ile bu gerginliği irademizi kullanarak tolere edebiliriz.

Dolunay yöneticisi Venüs, 10. evdeki Mars ile sert acısı, ilişkilerdeki gergin iletişimin büyüyebileceğini ani tepkiler verileceğini gösteriyor. Diğer taraftan ilişkilerdeki cazibeyi de yükseltecektir.

Mars’ın İkizler etkisini düşünürsek, hareket,  itici, harekete geçirici tarafını olumlu ve sağduyu çerçevesinde kullanmak gerekiyor. Kardeşler, akrabalar, yakın çevre ile gelen öfkeli, keskin iletişim, kadınlar tarafından aktif olacaktır. Venüs’ün 8 deki gizliliği, kıskançlık,  nefret olarak  yakın çevrede ortaya çıkabilir.

Ağzınızdan çıkan keskin, yıkıcı, kırıcı sözler ile ben haklıyım diye savunmalar Jüpiter ile  fanatikleşebilir. Yükselenin Aslan Burcu ve Güneşin de 29 derece olması da ego ve gururun vereceği zararları gösterir. Güneş (otorite kesim) 1 gün sonrasında Uranüs ile kavuşum etkisini alacak.  Uranüs beklemeyen, marjinal, sürpriz, özgürlükçü, ayrılıkçı bir enerji ile şok etkisi yaratacak. Uranüs beklenmeyeni beklemek olduğu içim olumlu- olumsuz da çalışabilir.

Her ay bir yeniay, bir dolunay yaşarken bu sefer 2 kez Terazi dolunayı yaşıyoruz, ilki ilk derecelerde etkiliydi, ikincisinde anaretik derecede yıkıcı gelişebilir. Bu bir aylık dönemi gözden geçirin, bitmesi gereken ilişkileriniz kadersel olarak biteceği ve size hizmet etmeyeceği içindir.

An haritasındaki 6. evde konumlanan Oğlak stelyumu  ile çalışan memur, işçi, polis, güvenlik  kuvvetli, askerler, ile ilgili konularda engellenmeler, endişe, korku verdiği gibi eskiden düşünülen yapılanmaları gündeme getirebilir.

Türkiye’nin haritasında 29 derece Terazi 5. eve düşmekte, gençler, eğlence hayatı, borsa konuları- riskli yatırımlar, sanatçılar, yaratıcılık işleri ile uğraşan her kesim, parklar konularında dönüşümlü yeniden bir yapılanma süreci başlayabilir. Bu başlayan açılar ile konular Jüpiterin de düz harekete geçtiği Eylül ayına kadar yayılan bir zamanda etkisini sürdürecektir.

 • Düşüncelerinizi belirtirken açık ve net olun, ilişkiler bitecekse bitsin, demek ki sistem  sizin için hayrınıza çalışacaktır. Ancak bitmemesi gerekiyorsa adımlar atılır.
 • Kadınlardan gelecek kıskançlıklar olabilir, bunu hissettiğinizde mesafe koyun.
 • Rekabet enerjisi yüksek, ancak 29 dereceler sıkıntılı olduğu için bunu yapmayın.
 • Hırsızlık olayları için temkinli olun.
 • Alaycı  konuşmalarınız kırıcı olabilir.
 • Kendinizi savunmaya kalktığınızda fanatikleşmeyin, geriye çekilin.
 • Kazalara dikkat edin, elektrik sistemli hatalı durumları dikkate alın.
 • Harcamalarınızı abartabilirsiniz.
 • Ani gelişen durumlarda, kararlarınızda acele etmeyin.
 • 1 Gün sonrasında Venüs de Koç Burcuna girecek, (1 ay boyunca) ilişkilerinizi harcamayın.
 • Venüs ve Jüpiter finans ile ilgilidir ve bu gök cismi sert açılarda, riskli yatırım yaparken 2 defa düşünün.
 • Koç-Terazi-Oğlak-Yengeç Burçları en çok etkiyi alacak olanlar ve bu burçlarda gezegenleri 29 dereceye yakın olanlar.

  Astroloji Farkındalıktır.

  Semra Yeşil
  semradanaci777@gmail.com

The following two tabs change content below.

Semra Danacı

Latest posts by Semra Danacı (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir