SEMRA YEŞİL DANACI: ANNELER BAŞIMIZIN TACI (Ay – Anne)

Bugün tüm kadınlarımızın, annelerimizin, anneler günü kutlu olsun!

Astrolojide Ay, anneyi, kadını, olgun kadını, hormonları, hamileliğini, kadının aydınlık, karanlık  yönlerini temsil eder.

AY, anne, annelik duyguları, duyarlı olmak, dişilik, kadınlık, hamilelik, güdüsellik, imgeler, hafıza, anılar,  aile, kökler, kendimizi güvende hissetmek, vatan ve sizn yerleşim alanınızdır.

Mitinde Ay, tanrıça Artemis, Kibeler, Luna, Selana’dır. Annesi doğumda çok acı çektiğini görünce bakirelik yemini eder ve dağlarda avcı olarak yaşamaya başlar. Ayın aydınlık ve karanlık yüzü vardır. Aydınlık yüzüyle koruyan, besleyen, sarıp sarmalayandır. Ayın karanlık yüzünde derinlere inerek korku salar, dağlarda hayvanları avlar. Artemis doğum yapmaktan korkup bakireklik yemini etse de kadın ve anne olmuştur. Ayın değişken ruh hali de duygularda gelgitler verir.

Günlerden Pazartesi Ay günüdür.

Her çocuğun anne algısı haritasındaki Ay burcu anlatır.

12 Mayıs Anneler Gününde öğlene kadar Ay Aslan Burcu’nda olacak.  Sizin anneniz, anne olarak gördüğünüz kadınlar, gururlu, ışık saçan bir yıldız olacaklar bugün. Ay, gecenin kraliçesidir, bir de Aslanda olunca sahnede tacını takmış gülümseyen, kralların dahi önünde hayranlıkla eğildiği bir  Kraliçedir.

Bugün haritasında Ay Aslan-Venüs Koç- Jüpiter Yay burcunda ateş üçlüsünde, neşeli, iyimser, coşkulu, duygularınızı açık ve net olarak gösterebilirsiniz. Güneş ve Ayın sert açıları olsada yansımaları  duygularınızı ifade etmekte zorlamayacaktır ancak çok fazla gururlu, egolu olmanız çevrenizden tepki almanıza neden olabilir. Geçmişten gelen sorumluluklarınızı, aile büyüklerinizi, yaşlılarınızı da unutmamalısınız.

Düşünmeden lüks, pahalı hediyeler almak sonrasında finansal acıdan sizi zorlayabilir.

Bugün anneniz sizden pahalı, pırıltılı, lüks hediye beklentisinde olabilir, ya da siz böyle düşünebilirsiniz. Ama diyoruz ki en güzel hediye onları her şeklide hatırlamak ve değerli olduklarını sadece bugün değil her gün göstermeniz olmalı..

Bugün ve yarınlar Annelerimize, sevdiklerimize sarılıp;

”Her şey çok güzel olacak ”diyeceğiz.

Astroloji farkındalıktır.

Semra Yeşil

The following two tabs change content below.

Semra Danacı

Latest posts by Semra Danacı (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir